مبین نت: در طول دوران کرونا ظرفیت شبکه را 2.5 برابر و مصرف ترافیک اینترنت خانگی 3 برابر شده است

به گزارش مجله زیتوا، رئیس هیات مدیره مبین نت و مدیرعامل این شرکت در نشست خبری نمایشگاه تلکام 2021، پاسخ گوی خبرنگاران بودند و درباره موضوعات مختلفی از جمله FWA 5G مبین نت، ظرفیت شبکه، اینترنت خانگی TDD، راهکارهای سازمانی، ورود به بورس و مسایل دیگر صحبت کردند.

مبین نت: در طول دوران کرونا ظرفیت شبکه را 2.5 برابر و مصرف ترافیک اینترنت خانگی 3 برابر شده است

حسین طهرانی، مدیرعامل مبین نت در نشست خبری بیست و دومین تلکام گفت: مبین نت سال گذشته در حوزه فروش سرویس های انبوه (اینترنت خانگی) افزایش ظرفیت داشته و تعداد مشتریان خانگی آنها به بیش از 420 هزار مشترک رسیده است.

مدیرعامل مبین نت مدعی است این شرکت در حوزه اینترنت خانگی، بیشترین میانگین مصرف را در بین اپراتور های سراسری کشور دارد. بعلاوه مبین نت در طول دوران کرونا، در 3 لایه شبکه خود افزایش ظرفیت 2.5 برابری را تجربه نموده است. میانگین مصرف ترافیک اینترنت خانگی مبین نت نیز در طول دوران کرونا، بیش از 3 برابر شده است.

آنطور که طهرانی شرح داد، مبین نت در حوزه سازمانی هم بعد از شرکت مخابرات، بزرگ ترین سهم بازار خدمات سازمانی را در اختیار دارد. این شرکت به صورت تخصصی تمام لایه های سرویس دهی به سازمان ها از طراحی و فروش تا خدمات پس از فروش را به صورت مجزا از سرویس خانگی خود، سرویس دهی می نماید.

در ادامه مهدی غیناقی، رئیس هیات مدیره مبین نت در خصوص استراتژی 5 ساله مبین نت صحبت کرد و گفت: محور های اصلی استراتژی 5 ساله مبین نت تدوین شده و تمرکز ما روی اینترنت اشیا (IOT)، تحول دیجیتال سازمانی، 5G و توسعه اینترنت ثابت بی سیم است.

به گفته غیناقی، مبین نت در بحث 5G هم چند سایت راه اندازی کرد و به صورت پایلوت به توسعه این شبکه در داخل کشور پرداخت اما به علت مسائل مالی تا به امروز این پروژه با سرعت کمی پیش رفته است.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه مبین نت در توسعه اینترنت ثابت چه یاریی می تواند به وزارت ارتباطات کند، گفت: ما در بحث رساندن فیبر به منازل کاری نمی کنیم اما در زیرساخت ها می توانیم به وزارت ارتباطات یاری کنیم. چه بسا که مذاکراتی هم با مشهد داشتیم.

به گفته غیناقی مبین نت می تواند در حل مسائل کابل دزدی و قطعی های شبکه ثابت به زیرساخت یاری کند.

بعلاوه طهرانی، مدیرعامل مبین نت در ادامه شرح داد: تاکید وزیر ارتباطات روی توسعه ارتباطات ثابت (Fixed Broadband) است که شامل FTTH، VDSL و FWA می گردد. وزارت ارتباطات برای حدود 20 میلیون پورت برنامه ریزی نموده است. ما در جلسات وزارتخانه پیشنهاداتی ارائه کردیم مبنی بر این که می توانیم سهم FWA را در مجموع این 20 میلیون پورت تا 20 درصد داشته باشیم.

به گفته طهرانی بزرگترین مانع FWA عدم تعادل در نظام رگولیشن تعرفه است. پایین نگه داشتن تعرفه موبایل در کشور باعث شده اپراتور های ما نتوانند توسعه کاملی داشته باشند. او اظهار داشت آنطور که من اطلاع دارم قرار است این موانع برداشته گردد.

منبع: شبکه چی
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1698

به "مبین نت: در طول دوران کرونا ظرفیت شبکه را 2.5 برابر و مصرف ترافیک اینترنت خانگی 3 برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبین نت: در طول دوران کرونا ظرفیت شبکه را 2.5 برابر و مصرف ترافیک اینترنت خانگی 3 برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید