مخالفت تیم عبدالله با ترکیب هیات مذاکره کننده با طالبان

به گزارش مجله زیتوا، منابع نزدیک به عبدالله عبدالله اعلام کردند که هیات مذاکره کننده دولت افغانستان برای گفتگو با طالبان مورد تایید تیم ثبات و همگرایی نیست.

مخالفت تیم عبدالله با ترکیب هیات مذاکره کننده با طالبان

به گزارش ، منابع نزدیک به عبدالله عبدالله اعلام کردند که هیات مذاکره کننده دولت افغانستان برای گفتگو با طالبان مورد تایید تیم ثبات و همگرایی نیست.

صفحه توئیتر کاخ سپیدار نوشته است که هیات گفتگو کننده حکومت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی از تیم عبدالله نمایندگی نمی کند.

منابع نزدیک به عبدالله تاکید کرده اند که فهرست هیات مذاکره کننده که توسط رسانه ها منتشر شده نهایی نیست.

این گزارش افزوده است که احتمال دارد تعدادی از این چهره ها عضو هیات نهایی مذاکرات بین الافغانی باشند اما این فهرست از دولت عبدالله عبدالله نمایندگی نمی کند و مورد تایید آنها نیست!

گفتنی است که بر اساس گزارشات، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان فهرست اعضای هیات مذاکره کننده صلح دولت افغانستان را به شماری از سیاسیون ارائه کرده و این فهرست در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

در این فهرست شماری از چهره های نزدیک به عبدالله عبدالله نیز دیده می شود.

گفتنی است که اشرف غنی و عبدالله عبدالله، دو رقیب انتخاباتی افغانستان اخیرا به صورت همزمان مراسم تحلیف برگزار کردند و هر دو قصد دارند دولت خود را تشکیل دهند. تعیین هیات مذاکره کننده با طالبان یکی از موارد اختلافی جدی میان این دو طیف سیاسی در افغانستان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 583

به "مخالفت تیم عبدالله با ترکیب هیات مذاکره کننده با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت تیم عبدالله با ترکیب هیات مذاکره کننده با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید