هر مشمول سهام عدالت در هر استان چقدر دارایی دارد؟

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران، آزادسازی سهام عدالت امروز وارد سالگرد خود شد و شمارش معکوس برای برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت نیز شروع شده است. درواقع از میان 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت، حدود 30 میلیون نفر با انتخاب روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام خود، سهام دار این شرکت ها شدند و اکنون دارایی این شرکت ها نیز از ارزش سهام سهامداران هر استان تشکیل شده است.

هر مشمول سهام عدالت در هر استان چقدر دارایی دارد؟

در این راستا، درحالی که چندی پیش فرصت برای کاندیداتوری اعضای هیات مدیره این شرکت ها به خاتمه رسید و بیش از 2000 نفر نیز نامزد شدند، کمتر از 10 روز دیگر، نخستین مجمع الکترونیکی این شرکت ها برگزار می گردد و مشمولان هر استان باید برای انتخاب سرنوشت سرمایه خود، پس از سجامی شدن، در این مجامع حضور یابند و به نامزد مورد نظر خود رای دهند. قرار است هر شرکت استانی، پنج عضو هیات مدیره داشته باشد و چنانچه تعداد شرکت کنندگان در نخستین مجمع به حدنصاب نرسد، مجمع مجدد و با هر تعداد سهامدار برگزار خواهد شد.

در این میان اما باید به سرمایه 400 هزار میلیارد تومانی این شرکت ها توجه داشت. درواقع افرادی که به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب می شوند، به نوعی سکان دار سرمایه شرکت ها خواهند شد و نحوه عملکرد آنها روی سرمایه شرکت ها یا به عبارتی سرمایه هر مشمول آن استان تاثیرگذار خواهد بود.

اما در میان استان های کشور، استان خراسان رضوی با بیش از 35 هزار میلیارد تومان دارایی، از بیشترین سرمایه و استان سمنان با حدود 2.7 هزار میلیارد تومان دارایی، از کمترین سرمایه برخوردار هستند که البته باید به این نکته توجه کرد که تعداد سهامداران استان خراسان رضوی بیش از دو میلیون نفر و تعداد سهام داران استان سمنان 220 هزار نفر است.

گفتنی است به دلیل یکپارچه بودن استان های تهران و البرز در زمان ثبت نام سهام عدالت، هنوز به صورت رسمی دارایی و تعداد مشمولان هر استان معین نشده است اما به گفته مسئولان، میزان دارایی شرکت سرمایه گذاری استانی تهران، حدود 38 هزار میلیارد تومان است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1350

به "هر مشمول سهام عدالت در هر استان چقدر دارایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر مشمول سهام عدالت در هر استان چقدر دارایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید