واشنگتن: فعلا خبری از یاری اقتصادی به لبنان نیست

به گزارش مجله زیتوا، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک می گوید یاری اقتصادی مورد تقاضای سعد الحریری به لبنان داده نخواهد شد.

واشنگتن: فعلا خبری از یاری اقتصادی به لبنان نیست

از وبلاگ وردپرس دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیپلمات های غربی پس از جلسه ای که روز چهارشنبه پشت درهای بسته در شهر پاریس، پایتخت فرانسه برگزار گردید آب پاکی را روی دست نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان ریختند و گفتند فعلا هیچ نوع یاری اقتصادی به این کشور ارائه نخواهد شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که این گروه بین المللی که از سوی فرانسه و سازمان ملل متحد راهنمایی می گردد برای بحث در مورد یاری به خاتمه تنش ها در لبنان تشکیل جلسه دادند و توافق کردند که لبنان پیش از دریافت یاری باید دست به سلسله اقداماتی بزند.

دیوید شنکر، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در این خصوص گفت که شرکت نمایندگان توافق کردند که به نهادهای لبنانی مشورت فنی ارائه نمایند اما یاریی را که سعد الحریری خواهان آن شده بود به بیروت ارائه نخواهند کرد.

الحریری از عربستان سعودی، فرانسه، ترکیه، آمریکا، چین و مصر خواسته بود که برای یاری در امر واردات به لبنان یاری اقتصادی ارائه دهند.

شنکر با تصریح به اینکه یاریی درکار نخواهد بود گفت که گروه مزبور تنها بر ارسال یاری های بشردوستانه به لبنان توافق نموده است. میزان و زمان ارسال این یاری ها معلوم نیست.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز در خاتمه این نشست از حمایت اعضای گروه از اعتراضات لبنان اطلاع داد. او خواست که صدای معترضین برای انجام اصلاح شنیده گردد.

شنکر به آسوشیتدپرس گفت: ما تاکنون مشغول تعیین کردن اصولی بوده ایم که شامل اینکه چه کسی نخست وزیر گردد، چه کسی وزیر اقتصاد گردد و یا کدام حزب یا مذهب دولت تشکیل دهد نیست، مهم این است که آیا آنها قادر به انجام اصلاحات خواهند بود یا نه؟

بیش از 50 کشور سال گذشته توافق کردند که 11 میلیارد دلار به لبنان یاری نمایند و پرداخت این یاری را به انجام اصلاحات توسط الحریری مشروط کردند. طرف های غربی می گویند او قادر به انجام این اصلاحات نبوده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 370

به "واشنگتن: فعلا خبری از یاری اقتصادی به لبنان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: فعلا خبری از یاری اقتصادی به لبنان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید