واکنش طالبان: به هیچ گروه خارجی از جمله القاعده کمک نمی کنیم

به گزارش مجله زیتوا، سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات مقامات پنتاگون اعلام کرد که به هیچ گروهی از جمله القاعده کمک نمی کند.

واکنش طالبان: به هیچ گروه خارجی از جمله القاعده کمک نمی کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گزارش وزارت دفاع آمریکا به کنگره این کشور مبنی بر همکاری با القاعده را رد کرد.

وی شرح داد که طالبان در امور دیگر کشورها دخالت نمی کند و بیرون از مرزهای افغانستان از جمله در هند و دیگر کشورها نیز به کسی کمکی نمی کند.

سخنگوی طالبان با غیرمسئولانه خواندن گزارش پنتاگون به کنگره آمریکا، هدف از انتشار آن را مغشوش ساختن افکار و تبلیغات منفی علیه فرایند صلح افغانستان گفت.

مجاهد اضافه کرد که طالبان به توافقنامه قطر متعهد است بنابراین طرف آمریکایی نیز ضمن پایبندی به این توافق از تبلیغات منفی و اطلاعات نادرست خودداری کند.

پنتاگون در گزارش شرایط امنیتی افغانستان به کنگره این کشور، طالبان را به ادامه همکاری و روابط نزدیک با القاعده در شبه قاره هند متهم کرده است.

طالبان در توافق با آمریکا متعهد شده است تا در مناطق تحت کنترل این گروه به کسی اجازه استفاده از خاک افغانستان برای تهدید آمریکا و متحدانش را نداده و نیز با آن ها همکاری نکند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 824

به "واکنش طالبان: به هیچ گروه خارجی از جمله القاعده کمک نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش طالبان: به هیچ گروه خارجی از جمله القاعده کمک نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید