وجود کیت های قاچاق تشخیص کرونا را نمی توان رد کرد ، نمره قبولی آزمایشگاه های دولتی

به گزارش مجله زیتوا، رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: موضوع کیت های قاچاق تشخیص کرونا از ابتدا مطرح بوده و نکته مهم این است که نمی توان رد کرد که هیچ کیت قاچاقی مورد استفاده قرار نمی گیرد و پروتکل ها به درستی انجام می گردد.

وجود کیت های قاچاق تشخیص کرونا را نمی توان رد کرد ، نمره قبولی آزمایشگاه های دولتی

بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران درباره کیت های غیر استاندارد آزمایش کرونا گفت: موضوع کیت های قاچاق تشخیص کرونا از ابتدا مطرح بوده، اما از ابتدا اجازه ندادیم که کیت هایی که مورد تایید نیستند، وارد شوند. آزمایشگاه های دولتی جزو شبکه انستیتو پاستور هستند، اما آزمایشگاه های خصوصی توسط آزمایشگاه مرجع کنترل و بازرسی می شوند که این همکاری در حال شروع است که در کنترل و آنالیز صدور مجوز بتوانیم نقش داشته باشیم.

وی مطرح کرد: نکته مهم این است که نمی توان رد کرد که هیچ کیت قاچاقی مورد استفاده قرار نمی گیرد و پروتکل ها به درستی انجام می گردد. آزمایشگاه های دولتی به دقت پایش شده و از شرایط در همه شهرستان ها اطلاع داریم. بر اساس آمار حدود 70 درصد آزمایشگاه های دولتی در کشور خوب عمل نموده اند.

بیگلری مطرح کرد: آزمایشگاه های دولتی به دقت پایش شده و از شرایط در همه شهرستان ها اطلاع داریم. امروز در جلسه ای کیفیت ها را آنالیز می کردیم و دیدیم که یک آزمایشگاه دولتی در یک شهرستان بهتر عمل نموده و دیگری به نظارت و پیگیری احتیاج دارد و باید بگوییم آزمایشگاه های دولتی در کشور نمره خوبی می گیرند و بعضی آزمایشگاه هایی که جدیدتر راه افتاده اند به یاری بیشتری احتیاج دارند در مجموع، شبکه دولتی آزمایشگاهی مورد اعتماد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 898

به "وجود کیت های قاچاق تشخیص کرونا را نمی توان رد کرد ، نمره قبولی آزمایشگاه های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود کیت های قاچاق تشخیص کرونا را نمی توان رد کرد ، نمره قبولی آزمایشگاه های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید