وزیر امور خارجه افغانستان در مسکو: طالبان تعهد شکنی نموده است

به گزارش مجله زیتوا، وزیر امور خارجه افغانستان در مسکو بیان کرد که ما همه تعهدات از جمله آزادی 6 هزار زندانی طالبان را برآورده کردیم اما طالبان تعهدات خود را زیر پا گذاشته است.

وزیر امور خارجه افغانستان در مسکو: طالبان تعهد شکنی نموده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در ملاقات با نیکولای پاتروشف دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه گفت که ما خواهان گسترش روابط و ایجاد فصل جدیدی از همکاری های دو کشور در عرصه های سیاسی، مالی و فرهنگی هستیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزارت امور خارجه افغانستان در بیانیه ای اظهارداشت که اتمر همچنین تاکید نمود که دولت افغانستان همه تعهداتش را از جمله آزادی 6 هزار زندانی طالبان انجام داده است.

وی گفت که انتظار می رفت که طالبان بر اساس تععداتش باید خشونت ها را کاهش دهد، وارد گفت وگوها درباره آتش بس گردد، روابطش با تروریست ها را قطع کند و از بازگشت زندانیان آزاد شده به میدان های جنگ جلوگیری کند اما این گروه تعهد شکنی نموده است.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان، پاتروشف نیز در این ملاقات اظهارداشت که بازگشت امارت طالبان پذیرفتنی نیست و خروج سران این گروه نیز از فهرست سیاه تا رسیدن به نتایج ملموس در مذاکرات صلح زودهنگام است.

دو طرف در این ملاقات درباره اهمیت اجماع منطقه ای برای صلح افغانستان و افزایش تماس های چند جانبه به ویژه با حضور کشورهای منطقه تاکید نمودند.

اتمر گفت که ما برای همواره متعهد به فرایند صلح هستیم، هرگز میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد. طالبان باید بدانند که ما صبر داریم و در قبال مردم افغانستان مسئولیتی داریم بنابراین در برابر افزایش خشونت ها از سوی طالبان، شکیبا خواهیم بود تا از مردم ما محافظت کنیم.

اتمر: در فرایند صلح کوشش می کنیم طالبان از گروه های تندرو جدا گردد

اتمر: جامعه دنیای با هر صلحی در افغانستان موافق نیست

لازم به ذکر است که حنیف اتمر در ملاقات با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز گفته بود که ما از موضع روسیه درباره فرایند صلح و عدم بازگشت حکومت طالبان استقبال می کنیم، طالبان نباید از فهرست تحریم های بین المللی تا انجام تعهداتش خارج گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1232

به "وزیر امور خارجه افغانستان در مسکو: طالبان تعهد شکنی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر امور خارجه افغانستان در مسکو: طالبان تعهد شکنی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید