ویروس کرونا باعث رشد سریع مالی چین در سال 2021 شد

به گزارش مجله زیتوا، صندوق بین المللی پول با اشاره به اینکه صادرات تجهیزات پزشکی مرتبط با ویروس کرونا رشد اقتصاد چین را افزایش داده است، برای پایداری این رشد مالی توصیه هایی کرد.

ویروس کرونا باعث رشد سریع مالی چین در سال 2021 شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، صندوق بین المللی پول اعلام نمود: با وجود پیش بینی رشد اقتصادی 7.9 درصدی چین این کشور باید اقداماتی انجام دهد که این رشد پایدار باشد و گرنه احتمال عقب گرد خواهد داشت.

این نهاد بین المللی توصیه نموده است: چین باید برای جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی همچنان روی حمایت اقتصادی از شبکه های سلامت اجتماعی تمرکز کند و از سوی دیگر بانک و مقررات بانکی خود را تقویت کند تا ریسک های اقتصادی کاهش یابد.

صندوق بین المللی پول پیشنهاد می نماید که باید اصلاحات زیرساختی برای بهبود نقش بخش خصوصی هم در این کشور انجام گردد و نکته مهم تر اینکه از بخش کشاورزی حمایت بیشتری صورت بگیرد.

صندوق بین المللی پول پیش بینی نموده است که رشد اقتصادی سال جاری چین پس از مقابله موفقیت آمیز با ویروس کرونا به رقم 7.9 درصد می رسد که بسیار سریع تر از بیشتر کشورهای عظیم اقتصادی جهان است.

این صندوق با طرح این مسئله که تلاشهای چین در مبارزه با ویروس همه گیر کرونا نتیجه داد، گفته است: صادرات این کشور با رشد تقاضا برای تجهیزات پزشکی و کالاهای ساخته شده مرتبط برای مبارزه با ویروس کرونا افزایش یافت.

این نهاد بین المللی تاکید می نماید که این رشد در همه زمینه ها متوازن نیست و مصارف بخش خصوصی هنوز در این کشور ضعیف است، بدهی شرکت ها افزایش و نیز کسری بودجه هم افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1191

به "ویروس کرونا باعث رشد سریع مالی چین در سال 2021 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا باعث رشد سریع مالی چین در سال 2021 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید