ویروس کرونا چند روز در بدن بیماران باقی می ماند؟

به گزارش مجله زیتوا، نتایج یک تحقیق تازه در ایتالیا ماندگاری ویروس کرونا در افراد مختلف را تخمین زده است و اثبات می کند از هر 5 تست PCR یک نتیجه خطا دارد؛ بستری شدن بیمار باعث می شود ویروس زمان بیشتری در بدن بماند.

ویروس کرونا چند روز در بدن بیماران باقی می ماند؟

به گزارش تسنیم، یک گروه پزشکی در ایتالیا روی 1162 بیمار مبتلا به کرونا تحقیقات گسترده ای صورت داده اند و نتایج این تحقیقات را مجله بریتیش مدیکال منتشر کرده است.

در این تحقیقات از بیماران مبتلا به کرونا 3 بار تست PCR گرفته شد و فاصله زمانی این تست ها بعد از 15 روز، 14 روز و 9 روز بوده است؛ تست 60 درصد بیماران مبتلا به کرونا در مرحله اول منفی شد و بعد از 14 روز با انجام تست دوم معین شد تست 78 درصد بیماران منفی است؛ مقایسه نتایج این دو تست نشان می دهد از هر 5 تست PCR یک تست نتایج نادرستی ارائه می دهد. همین نتایج نادرست باعث می شود 25 درصد افراد مبتلا ناآگاهانه ویروس را به دیگران منتقل کنند.

لازم است بیماران مبتلا به کرونا یک ماه منتظر باشند تا معین شود باز هم ویروس در بدن آن ها وجود دارد یا خیر؛ بنا گفته این محققان، برای اثبات منفی بودن کامل ویروس کرونا لازم است از هر بیمار دو بار تست PCR گرفته شود.

این تحقیقات نشان می دهد به طور متوسط این ویروس در بدن انسان از زمان تشخیص بیماری 30 روز باقی می ماند و از زمان ظهور علائم بیماری 36 روز ماندگاری دارد البته این بازه های زمانی در شرایط مختلف و برای گروه های سنی متفاوت فرق می کند.

سن بالا و شدت بیماری وجود ویروس در بدن را طولانی تر می کند؛ به طوری که افراد بالای 50 سال 35 روز و افراد بالای 80 سال 38 روز وجود ویروس در بدن خود را تحمل می کنند همچنین بستری شدن بیمار باعث می شود ویروس زمان بیشتری در بدن بماند؛ فردی که در بیمارستان بستری نمی شود 33 روز و افراد بستری 38 روز حامل ویروس کرونا هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 917

به "ویروس کرونا چند روز در بدن بیماران باقی می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا چند روز در بدن بیماران باقی می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید