پیامدهای مالی کرونا تهدیدی برای 60 میلیون شغل در قاره اروپا

به گزارش مجله زیتوا، کارشناسان هشدار می دهند پیامدهای مالی کرونا 60 میلیون شغل را در اروپا تهدید می نماید.

پیامدهای مالی کرونا تهدیدی برای 60 میلیون شغل در قاره اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورونیوز، شرکت مشاوره مک کینزی اظهار داشت که رکود مالی شدید به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا یک چهارم مشاغل در کشورهای اروپایی را تهدید می نماید.

براساس نتیجه تحقیق این شرکت آمریکایی 60 میلیون شغل در اروپا به دلیل اجرای قرنطینه سراسری و تبعات مالی آن ممکن است حذف گردد. کاهش درآمد و حذف امکان اضافه کاری از جمله دیگر تبعات رکود مالی است که به همراه احتمال اخراج گسترده، کارگران و کارمندان در اروپا را تهدید می نماید.

شرکت مک کینزی در آنالیز های خود 230 میلیون شغل در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین بریتانیا را مدنظر قرار داده است. کارشناسان در این تحقیق میزان ارتباط شاغلان با ارباب رجوع و احتمال کاهش طولانی مدت تقاضا را آنالیز کردند.

به گفته آنها دو سناریو احتمالی پیش رو برای فعالیت های مالی در اتحادیه اروپا بازگشت به حالت تقریبا عادی پیش از تابستان و ادامه اخلال در فعالیت های مالی پس از انتها فصل بهار است. نتیجه تحقیق نشان می دهد که در هر دو حالت نرخ بیکاری افزایش پیدا خواهد نمود. با این حال تبعات رکود مالی در دومین حالت (ادامه اخلال در فعالیت های مالی در تابستان) می تواند بسیار جدی تر باشد.

نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت عدم بازگشایی اقتصاد پس از انتها فصل بهار می تواند با افزایش پنج درصدی به طور میانگین به بیش از 11 درصد برسد. بنا به تخمین ها نرخ بیکاری در این صورت تا سال 2024 میلادی به ارقام پیش از شیوع بیماری همه گیر کووید 19 باز نخواهد گشت.

کارشناسان شرکت مک کینزی بر این باور هستند که بخش های هتل داری و رستوران، تفریح و هنرهای نمایشی و فروشگاه های عظیم و کوچک بیشترین آسیب را از رکود مالی خواهند دید. این در حالی است که آینده شغلی جوانان مانند بحران مالی سال 2008 بیشتر از دیگران در خطر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 702

به "پیامدهای مالی کرونا تهدیدی برای 60 میلیون شغل در قاره اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامدهای مالی کرونا تهدیدی برای 60 میلیون شغل در قاره اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید