کاخ الیزه: قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به توافق پایبند گردد

به گزارش مجله زیتوا، دفتر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بیان کرد که قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به این توافق پایبند گردد.

کاخ الیزه: قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به توافق پایبند گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه اظهارنظر های اخیر مقام های فرانسوی درباره توافق هسته ای ایران، کاخ الیزه روز سه شنبه (امروز) درباره بازگشت آمریکا به ایران اظهارنظر کرد.

دو روز بعد از تماس تلفنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و رایزنی آن ها درباره مسائل مختلف از قبیل ایران، کاخ الیزه درباره بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای برجام شرط و شروط گذاشت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، کاخ الیزه (دفتر ریاست جمهوری فرانسه) گفت که قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به این توافق پایبند گردد.

این اظهارنظر دفتر ریاست جمهوری فرانسه در حالی مطرح شده که طی روز های اخیر مقام های پاریس بار ها درباره برنامه هسته ای ایران لفاظی نموده اند.

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه که کشورش در عمل به وعده های خود بعد از خروج آمریکا از برجام ناکام مانده شامگاه پنجشنبه دوم بهمن از ایران خواسته بود فوراً به تعهدات خود در این توافق پایبند گردد.

اظهارنظر های مقام های غربی درباره برجام در حالی شدت گرفته که طبق گزارش رسانه های بین المللی، جو بایدن بعد از شروع به کار در مقام رئیس جمهور طی روز های اخیر در حال رایزنی با مقام های کشور های اروپایی از قبیل فرانسه و آلمان درباره مسائل مختلف از قبیل ایران بوده است.

مقام های ایران اعلام نموده اند که با توجه به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و عدم تحقق وعده های کشور های اروپایی عضو این توافق، تهران طبق بند 36 این توافق، گام های کاهش تعهدات برجامی را برداشته است و در صورت اجرای تعهدات طرف های مقابل، تهران هم این گام ها را به عقب برمی گرداند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1179

به "کاخ الیزه: قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به توافق پایبند گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ الیزه: قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به توافق پایبند گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید