کارشناس آمریکایی: طالبان هیچ علاقه ای به تقسیم قدرت ندارد

به گزارش مجله زیتوا، درحالی که آمریکا طرح ایجاد دولت مشارکتی در افغانستان را مطرح نموده یک کارشناس آمریکایی تاکید نمود که طالبان هیچ علاقه ای به تقسیم قدرت ندارد.

کارشناس آمریکایی: طالبان هیچ علاقه ای به تقسیم قدرت ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، توماس جاسلین سردبیر ارشد لانگ وار ژورنال با اشاره به طرح آمریکا برای ایجاد دولت مشارکتی در افغانستان گفت: دلیلی وجود ندارد که گمان کنیم طالبان این طرح را می پذیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اظهارداشت که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا درحالی از اشرف غنی خواهان ایجاد اجماع در فرایند صلح و رایزنی با طالبان درباره حکومتداری و تقسیم قدرت شده و گمان می نماید می توان طالبان را برای تقسیم قدرت متقاعد کرد که هیچ مدرکی واقعی مبنی بر تمایل طالبان برای تقسیم قدرت وجود ندارد، این گروه علاقه ای به تقسیم قدرت ندارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این کارشناس آمریکایی با اشاره به پیشنهاد طرح 90 روزه کاهش خشونت ها در افغانستان برای جلوگیری از شروع حملات بهاری طالبان نیز گفت که پیش از این نیز طرح آمریکا برای کاهش خشونت ها بی نتیجه بوده است.

روز گذشته نیز رسانه ها نامه وزیر خارجه آمریکا به رئیس جمهور افغانستان را منتشر کردند که در آن از اشرف غنی درخواست شده تا بطور مثبت پیشنهاد مطرح شده توسط خلیلزاد را آنالیز کند.

نامه همچنین تاکید می نماید که آمریکا هیچ گزینه ای را رد نمی نماید و ضمن آنالیز خروج کامل نیروها تا اول ماه می (11 اردیبهشت) دیگر گزینه ها را نیز در دست آنالیز دارد.

وزیر خارجه آمریکا در این نامه با تهدید رئیس جمهور افغانستان نیز افزوده است: نگران هستم که پس از خروج نیروهاحتی باوجود ادامه یاری های اقتصادی به نیروهای شما اوضاع امنیتی بدتر گردد و طالبان بتوانند مناطق بیشتری را به تصرف درآوردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1264

به "کارشناس آمریکایی: طالبان هیچ علاقه ای به تقسیم قدرت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس آمریکایی: طالبان هیچ علاقه ای به تقسیم قدرت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید