کارکنان فیسبوک به نشانه اعتراض به ترامپ کارشان را ترک کردند

به گزارش مجله زیتوا، صدها نفر از کارکنان فیسبوک در اعتراض به عدم اعتراض این شرکت به پیام های رئیس جمهور آمریکا کارشان را ترک کردند.

کارکنان فیسبوک به نشانه اعتراض به ترامپ کارشان را ترک کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صدها نفر از کارکنان شرکت فیسبوک در اعتراضی کم سابقه به سیاست های این شرکت، کارشان را ترک کردند.

به نوشته نیویورک تایمز این کارکنان به اینکه مدیران فیسبوک اقدامی برای مقابله با پیام های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انجام نداده اند معترض هستند.

روزنامه آمریکایی نوشته بسیاری از این کارکنان گفته اند برای اعلام همبستگی با تظاهرات کنندگان در آمریکا از کار کردن امتناع کرده اند.

در داخل شرکت فیسبوک هم گروهی از کارکنان طومارهایی را توزیع کرده و تهدید به استعفا کرده اند.

همزمان روز سه شنبه گزارش شد یک شرکت فناوری در واشنگتن با حمایت شرکت های فیسبوک، گوگل و توئیتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بابت صدور یک فرمان اجرایی علیه شبکه های اجتماعی شکایت کرد.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داده این شکایت نامه که توسط مرکز دموکراسی و فناوری تنظیم شده ادعا می کند فرمان ترامپ اقدامی برای جلوگیری از آزادی بیان در شرایط نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری است.

این شکایت نخستین اقدام حقوقی است که فرمان اجرایی ترامپ علیه شبکه های اجتماعی را به چالش می کشد.

دستور اجرایی ترامپ امکان جریمه بعضی از شرکت های بزرگ سیلیکون ولی به دلیل نحوه نظارت آنها بر پیام های دارای محتوای سیاسی را فراهم می کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 767

به "کارکنان فیسبوک به نشانه اعتراض به ترامپ کارشان را ترک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارکنان فیسبوک به نشانه اعتراض به ترامپ کارشان را ترک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید