کره شمالی: اعلان رسمی خاتمه جنگ دو کره ایده خوب و جالبی است

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی روز آدینه گفت در صورتی که کره جنوبی به نگرش خصمانه خود نسبت به این کشور سرانجام دهد، پیونگ یانگ برای انجام گفتگویی سازنده جهت بهبود روابط میان دو کره آمادگی دارد.

کره شمالی: اعلان رسمی خاتمه جنگ دو کره ایده خوب و جالبی است

کیم یو جونگ در بیانیه ای که به وسیله خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد، گفت که پیشنهاد اخیر مون جائه این رهبر کره جنوبی برای اعلام سرانجام جنگ دو کره ایده ای خوب و جالب توجه است.

این اظهارنظر خواهر رهبر کره شمالی در حالی صورت می گیرد که خبرگزاری رسمی کره شمالی روز آدینه به نقل از معاون وزیر خارجه این کشور، درخواست سئول برای اعلان سرانجام رسمی جنگ دو کره را پیشنهادی شتابزده خواند و تأکید کرد که برای عدم پیگیری سیاست خصمانه از سوی ایالات متحده علیه پیونگ یانگ، هیچ تضمینی وجود ندارد.

لازم به ذکر است، مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی روز سه شنبه در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر پیشنهاد داد که دو کره به همراه ایالات متحده و احتمالاً با پیوستن چین، سرانجام رسمی جنگ دو کره (53-1950) را اعلام نمایند.

به گفته مون، اعلان سرانجام جنگ دو کره، نقطه محوری و مهم برای حرکت در راستا خلق یک نظم تازه مبتنی بر آشتی و همکاری در شبه جزیره کره خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1536

به "کره شمالی: اعلان رسمی خاتمه جنگ دو کره ایده خوب و جالبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: اعلان رسمی خاتمه جنگ دو کره ایده خوب و جالبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید