کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرد

به گزارش مجله زیتوا، بنا بر اعلام مقامات محلی، کره شمالی دومین آزمایش موشکی خود را ظرف کمتر از یک هفته انجام داد.

کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی بامداد امروز اقدام به آزمایش یک موشک نو کرد.

بر این اساس، مقامات آگاه در کره جنوبی با تایید این خبر اظهار داشتند پیونگ یانگ اقدام به شلیک یک پرتابه به سمت دریای ژاپن نموده است. این دومین آزمایش موشکی کره شمالی طی 5 روز اخیر است.

با این حال، گارد ساحلی ژاپن پرتابه شلیک شده از سوی کره شمالی را موشک بالستیک دانست. آزمایش موشکی 5 روز پیش کره شمالی یک موشک مافوق صوت بود که پس از 700 کیلومتر پیروز به انهدام هدف مورد نظر خود شد.

پیونگ یانگ بار ها تاکید نموده است تا زمانی که آمریکا در همسایگی این کشور (کره جنوبی) پایگاه نظامی دارد و اقدام به تحریکات نظامی علیه حاکمیت کره شمالی می نماید، محکوم به توسعه و تقویت توان نظامی خود است.

شورای امنیت ملی کره جنوبی یک نشست اضطراری برگزار و تاسف شدید خود را ابراز کرد که این آزمایش موشکی در زمانی صورت گرفته که ثبات منطقه ای فوق العاده اهمیت پیدا نموده است. نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای اظهار داشت: اعضای شورای امنیت ملی از کره شمالی خواستند فورا به انتظارات جامعه بین المللی برای حفظ صلح و ثبات در شبه جزیره کره پاسخ دهد و قبول کند که مصاحبه و همکاری را از سر بگیرد.

این در حالی است که کره شمالی مدعی شده روز چهارشنبه نیز یک موشک مافوق صوت آزمایش نموده است. ارتش کره جنوبی اظهار داشت با آمریکا در این خصوص همکاری و به دقت اوضاع را رصد می نماید.

فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن نیز در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: این که کره شمالی به پرتاب موشک ادامه می دهد، به شدت مایه تاسف است.

قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل هر گونه آزمایش هسته ای و شلیک موشک های بالستیک کره شمالی را منع می نماید.

خبرنگاران بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1768

به "کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید