کرونا در اروپا، از آمادگی زیرساخت ها برای آغاز واکسیناسیون تا افزایش بیماران بد حال در آلمان

به گزارش مجله زیتوا، جدیدترین خبرها از در اروپا حاکی از آن است که بعضی کشورهای مهم اروپایی از شروع قریب الوقوع مرحله اول واکسیناسیون شهروندان خبر داده اند و یک مقام بهداشتی در آلمان درباره افزایش بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه هشدار داده است.

کرونا در اروپا، از آمادگی زیرساخت ها برای آغاز واکسیناسیون تا افزایش بیماران بد حال در آلمان

با ما سفر کنید و با لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران شیوع ویروس کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن در اروپا همچنان ادامه دارد.

اولین مرحله واکسیناسیون کرونا در انگلیس قبل از کریسمس

جدیدترین اخبار کرونایی حاکی از آن است که انگلیس می خواهد اولین مرحله واکسیناسیون شهروندان را قبل از کریسمس انجام دهد. این خبر را وزیر بهداشت انگلیس اعلام نموده است. به گفته وی بخش اعظمی از واکسیناسیون باید از ژانویه تا ماه مارس انجام گردد.

وی ابراز امیدواری نموده که بعد از عید پاک به تدریج زندگی به روال عادی بازگردد.

آلمان آماده برای شروع واکسیناسیون شهروندان در امسال میلادی

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم اعلام نموده که در امسال میلادی اولین گروه شهروندان علیه کرونا واکسینه می شوند.

وی در این باره ابراز خوش بینی کرد که در امسال میلادی تاییدی برای یک واکسن کرونا دراروپا وجود خواهد داشت. وی اضافه نمود: بعد از آن بلافاصله واکسیناسیون شروع خواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اشپاهن که در تبادل نظر با یک رسانه آلمانی سخن می گفت همچنین توضیح داد که وی از ایالات آلمان درخواست نموده که مراکز واکسیناسیون تا اواسط دسامبر برای فعالیت آماده شوند.

وزیر بهداشت آلمان همچنین در این باره ابراز خوش بینی کرد که تمام افراد داوطلب برای واکسیناسیون تا انتها سال 2021 واکسینه شوند.

صنعت مهمان داری آلمان زیر اهرم فشار موج دوم کرونا

صنعت مهمان داری در آلمان هم به دلیل محدودیت های سختگیرانه در این کشور شرایط خوبی ندارد و خواهان حمایت اقتصادی بیشتر از طرف دولت فدرال آلمان شده است. این صنعت آلمان بر اساس آمارها از اواسط ماه مارس تا انتها نوامبر با ضرر 32 میلیارد یورویی روبرو شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مدیر کل انجمن هتل ها و رستوران ها در آلمان (Dehoga) درباره خسارت های بیشتر در این صنعت در صورت تداوم محدودیت ها در کریسمس و خطر از دست رفتن ده ها هزار شغل هشدار داده است.

افزایش روزافزون بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان

با توجه به شمار روزافزون بیماران بد حال کرونایی در آلمان پزشکان بخش های مراقبت های ویژه درباره فشارهای بالا بر بیمارستان های آلمان هشدار داده اند.

رئیس انجمن بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (Divi) در تبادل نظریی با یک رسانه آلمانی گفته است که اوضاع در بخش های مراقبت های ویژه در حال تشدید است.

وی تاکید نمود که سیاستمداران از ماه سپتامبر وقت زیادی را تلف نموده اند. به گفته وی هنوز هیچ دستورالعمل روشنی برای بیمارستان ها وجود ندارد که آن ها عمل های جراحی غیر ضروری را به تعویق بیاندازند.

وی از افزایش روزافزون بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه خبر داده است.

هشدار درباره موج سوم کرونا در آلمان

سناتور اقتصادی برلین هم اعلام نموده که در دروازده براندنبورگ آلمان در امسال میلادی و آستانه سال جدید به دلیل بحران کرونا نباید هیچ گونه جشنی برگزار گردد. وی هشدار داده که در صورت برگزاری جشن های خانوادگی احتمال وقوع موج سوم کرونا در فوریه آینده وجود دارد.

تاسیس حدود 13 هزار ایستگاه واکسیناسیون کرونا در اسپانیا

در اسپانیا هم به درخواست نخست وزیر این کشور 13 هزار ایستگاه برای واکسیناسیون علیه کرونا تاسیس می گردد.

وی شب گذشته در سخنانی گفت که یک برنامه ای برای واکسیناسیون آماده شده است که روز سه شنبه جزئیات آن ارائه می گردد. وی اسپانیا و آلمان را جزو اولین کشورها در اروپا داست که از یک طرح کامل واکسیناسیون برخوردار شده اند.

نخست وزیر اسپانیا تاکید نمود که در نیمه ابتدایی سال 2021 بخش قابل توجهی از جمعیت کشور در قالب این طرح واکسینه می شوند.

مقامات آلمانی شهروندان را برای تداوم محدودیت ها آماده می نمایند

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و اولاف شولتز، معاون وی شهروندان را برای تمدید محدودیت های سختگیرانه در آلمان آماده می نمایند.

مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی هم شهروندان را به استقامت در مبارزه با کرونا و تحمل محدودیت ها فراخوانده است.

نخست وزیران و مقامات دولت فدرال آلمان قرار است روز چهارشنبه درباره تشدید و یا تمدید محدودیت ها برای مهار کرونا مشاوره نمایند.

بیش از 28 هزار ابتلای روزانه در ایتالیا

نهادهای بهداشتی ایتالیا هم شب گذشته از ابتلای 28337 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند. 562 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

اعتراضات ضد محدویت های کرونایی در انگلیس و آلمان

معترضان به محدودیت های کرونایی روز گذشته در بعضی شهرهای آلمان و انگلیس به خیابان ها آمدند و اعتراضاتی را علیه این گونه محدودیت ها برگزار کردند.

بر اساس اطلاعات پلیس حدود هزار نفر در اعتراض به محدودیت های کرونایی در برلین به خیابان ها آمدند. چند صد نفر از مخالفین با این ایده های معترضان هم زمان به خیابان ها آمدند. حدود 600 نیروی پلیس در محل اعتراضات حضور داشتند. بعضی درگیری ها گزارش شده است.

در فرانکفورت آلمان هم بر اساس اطلاعات پلیس حدود هزار نفر در اعتراض به محدودیت های کرونایی به خیابان ها آمدند. به گفته یک سخنگوی پلیس این اعتراضات به صورت صلح آمیز برگزار گردید.

همچنین اعتراضاتی در بعضی شهرهای انگلیس علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید.

پلیس ده ها نفر را در جریان این اعتراضات در شهرهای لیورپول، باسیلدون و بورنموث دستگیر کرد.

معترضان به اقدامات ضد کرونایی پایبند نبودند و با خشونت با نیروهای پلیس رفتار می کردند. یک سخنگوی پلیس رفتار معترضان در لیورپول را خودخواهانه دانست که زندگی خود و دیگران را در معرض خطر قرار می دادند.

قرنطینه دومی که برای مهار کرونا بر سراسر انگلیس اعمال شده است در تاریخ دوم دسامبر (12 آذرماه) به انتها می رسد. سراسر انگلیس تحت بحران اقتصادی حاصل از کرونا رنج می برد. اقتصاد دانان بر این باورند که انگلیس در امسال میلادی حدود 400 میلیارد پوند بدهی جدید به بار می آورد.

بانک انگلیس پیش بینی نموده که فراوری ناخالص داخلی این کشور در سال 2020 حدود 11 درصد سقوط خواهد نمود.

بیش از 10 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 10864 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده است. 90 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2140208 نفر به کرونا مبتلا شده و 48732 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1589219 نفر به کرونا مبتلا شده و 42619 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم 1512045 نفر به کرونا مبتلا شده و 42619 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 1408868 نفر به کرونا مبتلا شده و 49823 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 932111 نفر به کرونا مبتلا شده و 14343 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1052

به "کرونا در اروپا، از آمادگی زیرساخت ها برای آغاز واکسیناسیون تا افزایش بیماران بد حال در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از آمادگی زیرساخت ها برای آغاز واکسیناسیون تا افزایش بیماران بد حال در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید