کمیته فیلترینگ متولی برخورد با عاملان فروش VPN در کشور

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، رمضانعلی سبحانی فر درباره وجود مافیای تجارت میلیاردی فروش VPN و فیلترشکن در کشور، گفت: استفاده گسترده از وی پی ان و فیلترشکن برای دسترسی به شبکه های مجازی فیلتر شده، تجارت پرسودی را برای برخی از افراد ایجاد کرده است.

کمیته فیلترینگ متولی برخورد با عاملان فروش VPN در کشور

کننده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شناسایی فروشندگان فیلترشکن، کار تخصصی و بسیار پیچیده ای است، افزود: متولیان و متخصصان باید در رابطه با عاملان فروش وی پی ان اظهار نظر کرده و اعلام کنند که این افراد داخلی و یا خارج نشین هستند.

عضو ناظر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای، با بیان اینکه بسیاری از سایت های فروش وی پی ان و فیلترشکن مجهز به درگاه بانکی و خدمات پرداخت آنلاین هستند، گفت: افرادی که در سایت ها با درگاه های بانکی مجاز اقدام به فروش VPN می کنند به راحتی قابل شناسایی بوده و دستگاه های نظارتی و متولی باید به این موضوع ورود کرده و با متخلفان برخورد کنند.

رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات متولی برخورد با فیلترشکن ها و کاسبانش نیست، افزود: متولی نظارت و برخورد با عاملان فروش وی پی ان، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و دادگاه های مربوطه بوده و وزارت ارتباطات تنها اجرا کننده دستورات است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 91

به "کمیته فیلترینگ متولی برخورد با عاملان فروش VPN در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته فیلترینگ متولی برخورد با عاملان فروش VPN در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید