احیاء بناهای تاریخی اولویت حفظ هویت شهری است

به گزارش مجله زیتوا، مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: امروز احیاء بناهای تاریخی یکی از اولویت­ های مهم برای حفظ هویت شهری و حافظه دیرینه برجای مانده در این مراکز انسانی، است.

احیاء بناهای تاریخی اولویت حفظ هویت شهری است

خبرنگاران: هادی میرزائی و احمد مسجد جامعی از موزه بانک ملّی ایران، بانک تجارت، مسجد امام خمینی(ره)، مقبره آقا شیخ هادی نجم آبادی، خانه اتحادیه، میدان حسن آباد و مزار ملک المتکلمین دیدن کردند.

هادی میرزائی، در این بازدید با اشاره به اینکه میراث فرهنگی ثروتی برای نسل ها، است، اضافه نمود: امروز احیاء بناهای تاریخی یکی از اولویت­ های مهم برای حفظ هویت شهری و حافظه دیرینه برجای مانده در این مراکز انسانی، است.

وی، گفت: صندوق احیاء در نظر دارد تا با حفظ اصالت و شأن ابنیه تاریخی پایتخت، این بناها را به مراکز دارای کارکرد مناسب نظیر مرکز فعالیت های فرهنگی، تبدیل کند.

میرزایی، یادآور شد: در حوزه احیاء بناهای تاریخی، سعی شده با هم افزایی بیشتر با رسانه ها به نحوی برنامه ریزی گردد تا به شکل فراگیر و گسترده تر ظرفیت های هر منطقه اطلاع رسانی گردد.

استاد اکبر ثبوت محقق و پژوهشگر باسابقه فلسفه و تاریخ نیز به عنوان یکی دیگر از مدعوین حاضر در تهرانگردی یاد شده، به ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه بناهای تاریخی پرداخت.

نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 و علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 از دیگر افراد حاضر در این بازدید بودند.

منبع: چمدان
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 16

به "احیاء بناهای تاریخی اولویت حفظ هویت شهری است" امتیاز دهید

1 کاربر به "احیاء بناهای تاریخی اولویت حفظ هویت شهری است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیاء بناهای تاریخی اولویت حفظ هویت شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید