مقالات گردشگری

خبرگزاری فرانسه: سرنگونی جنگنده تورنادو هشدار به سعودی هاست

تحلیلگران غربی در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفتند که حوثی های یمنی توانایی سرنگون کردن هواپیماهای بیشتری از نیروهای ائتلاف سعودی را دارند.

9 فروردین 1399

10 مورد از برترین فرودگاه های جهان در سال 2015

یکی از مقوله های مهم در جهت توسعه صنعت گردشگری در هر کشوری،ساخت و تجهیز فرودگاه هایش است که رقابت تنگاتنگی در این زمینه وجود دارد. بر همین اساس مؤسسه انگلیسی sky trax از سال 1989 ،لیستی از برترین فرودگاه های دنیا اعلام و جایزه بهترین فرودگاه دنیا را اعطا می...

7 فروردین 1399

تشدید نظارت بر خانه های مسافر در ایام عید

مسئول واحد حقوقی میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا واحد های اقامتی تعطیل شده و با خانه های مسافر غیرمجاز به شدت برخورد می گردد.

5 فروردین 1399

بیش از 13 هزار نفر در مرز ترکیه و یونان سرگردانند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، بنا بر گزارش سازمان بین المللی مهاجرت (وابسته به سازمان ملل متحد) بیش از 13 هزار پناهجو در مرز 212 کیلومتری ترکیه و یونان به سر می برند.

4 فروردین 1399

فالوده شیرازی در فهرست آثار ملی ثبت شد

سه میراث معنوی استان فارس شامل مهارت تهیه فالوده، صنعت دستی جَوَک (بروزن نمک) و سینه زنی قطاری شیراز در فهرست آثار ملی ثبت شد.

3 فروردین 1399

دهکده دنیای دبی ؛ دور دنیا در یک روز

پاییز فصل بسیار خوبی برای دیدن دهکده جهانی دبی است. از بچه ها زیر سه سال و افراد بالای 65 سال، مبلغ ورودی دریافت نخواهد شد.

3 فروردین 1399

کمیته های 10 گانه ستاد خدمات سفر در اردبیل فعال شد

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: به منظور اقدامات و اجرای فعالیت های مورد نظر برای آمادگی تعطیلات نوروزی کمیته های 10گانه ستاد خدمات سفر در استان اردبیل فعال شد.

1 فروردین 1399

ده رشته برتر تحصیل در کانادا

کشور پهناور و دوزبانه کانادا، دارای بالاترین نرخ پذیرش مهاجران در میان کشورهای پیشرفته و توسعه یافته جهان بوده و همانطور که در مطلب برترین دلایل مهاجرت به کانادا به این موضوع پرداختیم، این کشور از جوانب مختلفی نظیر امنیت، رفاه اجتماعی، کیفیت بالای...

21 اسفند 1398

ترامپ: دستاوردهای بی نظیر من دموکرات ها را دیوانه نموده است

دونالد ترامپ امروز (چهارشنبه) در مورد فرایند استیضاح خودش گفت: ظرف سه سال دستاوردهای چشمگیری داشتم، همین دموکرات ها را به جنون کشانده است. ما در مساله استیضاح بر دموکرات ها پیروز می شویم، همانطور که در انتخابات پیروز شدیم.

19 اسفند 1398

سهم ایران از گردشگران کریسمس

هرساله فرصت جذب توریست در ایام ژانویه از دست می رود چرا که متولیان گردشگری ایران برای این روزها برنامه ای ندارند و بسیاری از گردشگران ایرانی هم در این تعطیلات کشور را ترک می نمایند.

18 اسفند 1398

اولین توافقنامه همکاری حمل ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد

توافقنامه همکاری های دریایی و کشتیرانی ایران و عمان با حضور وزرای راه و شهرسازی ایران و تجارت صنایع عمان و همچنین رؤسای سازمان بنادر دو کشور امضاء شد.

13 اسفند 1398

ظرفیت گردشگری برای ایجاد اشتغال مورد توجه قرار گیرد

حیدر صادقی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه باید از ظرفیت گردشگری چهارمحال و بختیاری برای ایجاد اشتغال استفاده گردد، گفت: چهارمحال و بختیاری یکی از قطب های گردشگری کشور به شمار می رود که باید از این ظرفیت در جهت توسعه استان و ایجاد اشتغال استفاده...

11 اسفند 1398

گذرِ هفت جاده از گردشگری ایران و روسیه

اولین شماره از فصلنامه گردشگری هفت جاده با توجه ویژه به فرصت ها و چشم انداز گردشگری میان ایران و روسیه منتشر شد.

11 اسفند 1398

یزد، میزبان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017

خبرنگاران/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به برگزاری کنوانسیون راهنمایان تور در بهمن سال جاری و بازدید گروه شرکت کننده این کنوانسیون از شهر تاریخی یزد، ابراز امیدواری کرد که یزد در زمان این بازدید از تمام لحاظ آماده...

10 اسفند 1398

تشکل های گردشگری قم مسائل را به معاون رئیس جمهور گفتند

انجمن ها و تشکل های مردم نهاد استان قم چند روز پیش، با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جلسه ای داشتند و در آن، از دغدغه های شان برای بارور شدن صنعت گردشگری صحبت کردند.

9 اسفند 1398

روابط اصفهان و برلین در بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری توسعه می یابد

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از آمادگی استان اصفهان همکاری مالی و سرمایه گذاری بین برلین و اصفهان را در زمینه های کشاورزی، صنعتی و گردشگری برشمرد و گفت: روابط مالی اصفهان و برلین افزایش می یابد.

5 اسفند 1398

توریستی ترین جاده جنوب کشور درگیر فاضلاب، جاده سی سخت کام هزاران مسافر را تلخ می نماید

روانه شدن فاضلاب در 48 ساعت گذشته در توریستی ترین جاده جنوب کشور کام مسافران و گردشگران عید فطر را تلخ می نماید و به نوعی مسافرت به سی سخت با استقبال فاضلاب در جاده روبه رو است.

3 اسفند 1398

شفاف سازی پدر بازیکن اردنی فولاد خوزستان درباره اتفاقات اتفاق افتاده

به گزارش خبرنگاران، انس بنی یاسین مدافع اردنی که این فصل به فولاد خوزستان پیوست، در حالی بعد از دریافت پولش از فولاد قصد داشت ایران را ترک کند که به خاطر همراه داشتن بیش از حد مجاز ارز، ممنوع الخروج شد.

2 اسفند 1398

گردشگری برای ایران مفید است که ده هزار دلار خرج کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، این نشست که با همکاری مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و قطب برنامه ریزی و توسعه پایدار گردشگری دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران به مناسبت روز جهانی گردشگری...

2 اسفند 1398

منطقه نمونه گردشگری دره گردو در اراک افتتاح می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: افتتاح منطقه نمونه گردشگری دره گردو اراک در هفته گردشگری افتتاح می گردد.

30 بهمن 1398
تعداد: (125)