علم و تکنولوژی

جزییات آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با تشریح جزییات هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور، گفت: این آزمون در هفته دوم آبان ماه سال جاری برگزار و نتیجه اولیه آن حدود 45 روز بعد اعلام می شود.

3 آبان 1399

آموزش تعمیرات یخچال را از کاردون بخواهید

روزی را متصور شوید که بعد از اتمام یک روز شلوغ کاری به خانه آمده اید به امید پخت غذا اما با مواد غذایی فاسد شده روبرو شوید ! بله این اتفاق ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد کار نکردن ناگهانی یخچال می تواند شما را غافلگیر نماید. اما سوال اینجاست چرا یخچال...

28 مهر 1399

IBM قدرتمندترین رایانه کوانتومی را ساخت

شرکت آی.بی.ام(IBM) به تازگی به قدرتمندترین سیستم محاسبات کوانتومی دست یافته است.

19 مهر 1399

آغاز فاز 2 پروژه شهر گردشگر با همکاری وزارت کشور، اعلام آمادگی 8 استان برای ارزیابی

مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری از شروع فاز دوم پروژه شهر گردشگر با اعلام آمادگی هشت استان برای ارزیابی، با همکاری و حمایت وزارت کشور خبر داد.

14 مهر 1399

خبرنگاران بیماری های دیابت و قلبی مهمترین عوامل خطرساز در کرونا

اهواز - خبرنگاران - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: مهمترین فاکتور یا عامل خطرساز در ویروس کرونا بیماری های دیابت، قلبی، عروقی و فشار خون است.

10 مهر 1399

5 سناریو درباره وعده گشایش مالی روحانی

خبرگزاری ها چهارشنبه 15 مرداد به نقل از حسن روحانی خبر دادند گشایش مالی در راه است که دست دولت را باز می نماید.

7 مهر 1399

بنیان گذار مطالعات فقر در ایران

در چند ماه گذشته، تعدادی از بهترین استادان دانشکده های اقتصاد از جمع همکاران رفته اند و جامعه علمی کشور از ادامه خدمات ایشان محروم شده است. برای تمامی این عزیزان طلب آمرزش و شادی روح و برای بازماندگان، همکاران و دوستانشان، آرزوی صبر و سلامتی دارم.

6 مهر 1399

میدان انقلاب تهران: قلبی که هنوز می تپد

خبرنگاران به نقل از رادیو زمانه: میدان انقلاب تهران، میدان خاطره هاست. این میدان فشرده تاریخ ایران معاصر است. کرونا رمق میدان ها را گرفته، اما هنوز در سرتاسر جهان میدان هایی سرزندگی خود را به نمایش می گذارند. میدان انقلاب از جمله آنهاست.

4 مهر 1399

چین ادعای آمریکا در خصوص حملات سایبری را تکذیب کرد

چین ادعای آمریکا در مورد حملات سایبری پکن به تعدادی از کشورهای دیگر از جمله بلژیک با هدف سرقت مالکیت معنوی و اطلاعات محرمانه تجاری را رد کرد و این ادعا را ساختگی خواند.

31 شهریور 1399

سفیر انگلیس در عراق تهدید شد

سفیر بریتانیا در عراق بعد از صحبت علیه گروه های شبه نظامی که در حال تقویت قدرت خود در این کشور هستند، هدف یک کارزار تبلیغاتی گرافیکی نهاده شد و تصویری از صورت خونی خودش دریافت کرد.

31 شهریور 1399

آخرین فرصت شرکت در وبینارهای آموزشی مالکیت فکری در حوزه سلامت

ثبت نام در دوره های شهریورماه وبینارهای آموزشی مالکیت فکری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شروع شد.

30 شهریور 1399

چرایی آمارهای متناقض کرونایی در ایران

از ابتدای شیوع کرونا، آمار های رسمی محل مناقشه قرار داشت. حالا این روز ها بار دیگر با اظهارات رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا و گزارش رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران تناقض میان آمار های موجود باز هم عیان شده است.

23 شهریور 1399

آیا واکسن کرونا در صورت کشف مداوم باید تزریق شود؟!

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در واکنش به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا و کاهش احتمال اثربخشی واکسن کرونا توضیحاتی ارائه داد.

21 شهریور 1399

دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی غربالگری می شوند

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه اولویت این دانشگاه سلامت دانشجویان است، گفت: قبل ازشروع نیم سال تحصیلی امسال تمامی دانشجویان این دانشگاه غربالگری می شوند تا در صورتی که دچار بیماری کرونا هستند به آنها یاری...

18 شهریور 1399

لزوم حل مسائل تهران با استفاده از دستاوردهای علمی

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: برای حل مسائل و مسائل شهر تهران اتصال به مراکز دانشگاهی ملی و یا بین­ المللی برای استفاده از دستاوردهای علمی در این حوزه در مرکز مطالعات و برنامه­ ریزی شهر تهران انجام می­ شود.

5 شهریور 1399

محدودیت های جدید ترامپ درباره صدور ویزای کار و گرین کارت

رئیس جمهور آمریکا صدور ویزای کار را محدود و صدور گرین کارت را تا خاتمه 2020 به دلیل آسیب های وارده به اقتصاد ممنوع کرد.

4 شهریور 1399

پی پل در آستانه فروش مستقیم بیت کوین

یکی از بزرگترین شرکت های پرداخت الکترونیکی دنیا، پی پل ظاهرا در حال برنامه ریزی برای فروش مستقیم بیت کوین و سایر رمزارزها به بیش از 300 میلیون کاربر خود توسط شرکت زیرمجموعه پرداخت موبایل Venmo است.

3 شهریور 1399

تنها استارت آپ ایرانی منتخب در COLLISION 2020

در کنفرانس COLLISION که یکی از مهم ترین رویدادهای استارت آپی در دنیا است، سال جاری از ایران تنها، استارت آپ ترابرنت حضور دارد، به علاوه ترابرنت به عنوان یکی از استارت آپ های منتخبِ کنفرانس در حوزه Autotech معرفی شده است. ترابرنت اولین شرکت لجستیکی هوشمند...

30 مرداد 1399

توقف فعالیت دولت استرالیا به دلیل حمله سایبری گسترده

نخست وزیر استرالیا گفت فعالیت دولت این کشور به دلیل حمله گسترده سایبری مختل شده است.

28 مرداد 1399

آمریکا یک دانشمند چینی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد

مقامات آمریکایی یک دانشمند چینی را هنگام بازگشت به کشورش به اتهام جاسوسی بازداشت کردند.

23 مرداد 1399
تعداد: (145)