باغ موزه مینیاتور کجاست؟

به گزارش مجله زیتوا، باغ موزه مینیاتور اولین بوستان زیبای تهران است که ماکت 12 اثر تاریخی کشور را در خود جای داده است و همه روزه برای بازدید عموم باز است.

باغ موزه مینیاتور کجاست؟

جهت دریافت خدمات طراح خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

باغ موزه مینیاتور یک بوستان زیبا و جدید درتهران است که در سال 1392 بعد از دو سال کار ساخت آن به سرانجام رسید. در این بوستانخاص، مجموعه‌ای از آثار تاریخی کشورمان برای بازدیدنمایندگانی که فرصت سفر کردن به شهرهایمختلف کشور را ندارند در ابعاد کوچک‌تر ساخته شده تا مردم بتوانند آثار تاریخی ایران را یکجا مشاهده نمایند.گویی که یک گشت و گزار چند ساعته در کل کشور را می‌توانید در این باغ تجربه کنید.

ساخت باغ موزه مینیاتور

برای ساخت ماکت‌های این آثار تاریخی از پیشرفته‌تریناسکن‌های سه‌بعدی دنیای استفاده شده و سپس این آثار توسط هنرمندان در مقیاس 1/25 بهصورت مینیاتوری ساخته شده است، همچنین برای طراحی این بوستان از طرح باغ‌های قدیمایرانی الهام گرفته شده است و در آن 12 اثر تاریخی مهم ایران که به ثبت یونسکو رسیده‌اندواقع شده است. این باغ در حدود 3 هکتار وسعت دارد و امکانات دیگری چون کتابخانه، محلفروش محصولات فرهنگی، مرکز مانیتورینگ و سرویس‌های رفاهی در آن واقع شده است.

اهمیت ساخت چنین فضایی علاوه بر زنده نگاه داشتنیاد آثار تاریخی کشور، جنبه آمورشی آن به بچه ها و نوجوانان است که می‌توانند باحضور در این مجموعه اطلاعات بهتری دربارهتاریخ و فرهنگ ایران به دست آورند.

آثار تاریخی در باغ

از جمله اماکن تاریخی که ماکت آن‌ها در این باغموزه واقع شده است می‌توان به تخت جمشید، ارگ بم، پاسارگاد، تخت سلیمان، کلیسایارامنه، بیستون، چغازنبیل، میدان نقشه دنیا، مقبره کوروش و چند اثر دیگر اشاره نمود.همچنین در ادامه فاز اجرایی این بوستان 5 اثر دیگر کاخ گلستان، گنبد کاووس، مسجدجامع گلستان نیز به این محل اضافه خواهد شد.

در ساخت این بوستان به شدت به شرایط محیط زیستیآن توجه خاصی شده است و نوع گیاهان استفاده شده در باغ به صورتی است که در 70 % ازطول سال گیاهان آن سرسبز هستند. از جمله گیاهان کاشته شده در این باغ ایرانی می‌توانبه میخک، چنار، افرای چینی، سنجد و ماگلونیا اشاره نمود که به زیبایی باغ افزودهاست.

نکته جالب در قرار دادن ماکت‌های ساخته شده درباغ این است که سعی شده هر کدام را در موقعیت جغرافیایی اصلی خود قرار دهند. وقتی شما وارد باغ شوید خواهید دیدکه میدان نقشه دنیا در مرکز باغ واقع شده است و در سمت غربی آن ماکت مجموعه بی ستون بهدرستی با توجه به شرایط واقعی خود قرارگرفته است.

همتای مشهدی

در شهر مشهد نیز چنین باغ مینیاتوری وجود داردکه اثار تاریخی ایران را در مساحتی در حدود 8 هکتار قرار داده‌اند.

چطور به باغ موزه مینیاتور برویم؟

این بوستان زیبا واقع در شرق تهران است و بهترینراه رسیدن به آن استفاده از مترو است. شما باید از این روش به خط 2 مترو تهرانرفته در ایستگاه گلبرگ از قطار پیاده شوید، سپس به خیابان نظام‌آباد رفته سپس بهگلبرگ و بعد از آن به بوستان تمدن رفته و وارد باغ مینیاتور شوید. همچنین شما می‌توانیدبا استفاده از خط 5 اتوبوس‌های تندرو نیز خود را به میدان رسالت رسیده و با کمی پیاده‌رویبه بوستان برسید. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه ورود هر جهانگرد 2000 توماناست

آدرس: خیابان جانبازان غربی- نبش اتوبان امامعلی

منبع: setare.com
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1050

به "باغ موزه مینیاتور کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ موزه مینیاتور کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید