تور ارزان چین: بدترین و برترین زمان سفر به چین را بشناسید

به گزارش مجله زیتوا، چین سرزمین شگفتی هاست و هر زمانی که به آن سفر کنید جذابیت های برای ارائه به شما خواهد داشت. اما خیلی از افراد سوال می نمایند که برترین زمان سفر به چین چه موقع است؟ بهتر است تابستان به این کشور سفر کنیم یا زمستان؟ شرایط شهرهای مختلف آن در طول سال چگونه است؟ آیا فستیوال خاصی در طول فصل های سال برگزار می گردد که ارزش تماشا داشته باشد؟ تصمیم داریم در این مطلب به تمام این سوالات پاسخ بدهیم. در این مقاله خبرنگاران همراه ما باشید تا این موضوع را با هم آنالیز کنیم.

تور ارزان چین: بدترین و برترین زمان سفر به چین را بشناسید

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

برترین زمان سفر به چین چه موقع است؟

اگر بخواهیم پاسخی کوتاه و خلاصه این سوال بدهیم که چه موقع برترین زمان مسافرت به چین است، باید بگوییم برترین فصل سفر به چین بهار (آپریل تا می) و پاییز (سپتامبر تا اکتبر) خواهد بود چرا که بیشتر مکان های تماشای چین در این دو فصل، آب وهوای بسیار خوبی دارند و برترین فصل برای گردشگر ها به شمار میرود.

مقصد های تاریخی و فرهنگی مثل پکن، شانگهای و ژیان آب وهوای تمیز و خوبی دارند. البته گفتنی است که این شهرها در بیشتر فصول سال از آب وهوای مطبوعی برخوردارند.

بدترین زمان برای سفر به چین چه موقع است؟

حتما از خودتان سوال می کنید که بدترین زمان برای سفر به چین چه موقع است. مثل هر کشور دیگری به هیچ وجه نباید در طول فستیوال های فرهنگی و تعطیلات ملی به چین سفر کرد چرا که شهرهای مختلف آن پُر از گردشگر های چینی و محلی است که اجازه لذت بردن از تماشای های این کشور را به شما نخواهد داد. مناسبت هایی از جمله:

  • تعطیلات روز کارگر (1 الی 3 ماه می)
  • تعطیلات روز ملی چین (1 الی 7 اکتبر)
  • تعطیلات سال نوی چین (این تعطیلات از اواخر ژانویه آغاز شده و تا اوایل فوریه ادامه خواهد داشت)

اما در صورتی که تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید در این ایّام به چین سفر کنید، برنامه ریزی دقیقی برای سفر خود داشته باشید و خود را برای جمعیت زیاد چینی ها در تمام شهرهای تماشای آماده سازید.

سفر به چین در فصل بهار (آپریل تا می)

آب وهوا: در طول این فصل هوا گرم و مطبوع است. دمای هوای به طور میانگین از 10 الی 23 درجه سانتیگراد است. به همین علت می توانید با خیالی آسوده از هوای گرم و تازه این کشور لذت ببرید. شمال چین احتمالاً هوایی خشک خواهد داشت در حالیکه جنوب این کشور تحت تاثیر باران های موسمی و رطوبت خواهد بود.

همانگونه که گفتیم بهار یکی از برترین زمان ها برای سفر به چین است مخصوصاً برای آن دسته افرادی که عاشق طبیعت هستند. غنچه گل ها شکوفه نموده است و دمای هوای چیزی بین سرد و گرم در نوسان است. در صورتی که مسافر جنوب چین هستید هم نگران آب وهوای مرطوب آنجا نباشید چرا که در حقیقت باران ریز و نم نم آنجا می تواند منظره طبیعی را زیباتر سازد. به عنوان مثال منظره کوه های مخفی شده در مه دیدگان هر بیننده ای را مسحور خواهد نمود. پیشنهاد ویژه ما به شما ملاقات از کوه لی ریور و کوه های زرد است.

در صورتیکه از باران های رعدآسا و موسمی خسته شده اید، می توانید به منطقه ها خشک تری مثل پکن و ژیان سفر کنید.

سفر به چین در فصل تابستان (ژوئن تا آگوست)

آب وهوا: تابستان گرم است و میانگین دما به 25 الی 33 درجه سانتیگراد خواهد رسید و باران های شدید به خصوص در شرق چین به بیشترین حد خود می رسند. اما در واقع فصل تابستان برترین زمانی است که می توانید کارهایی مختلفی در چین انجام دهید. از گشت وگذار در شهر گرفته تا کوه نوردی در روزهای آفتابی!

پیشنهاد ویژه: ضمناً بازدید از فستیوال های محلی و اقلیت ها را نیز از دست ندهید. برترین وقت سفر به چین همین موقع است.

در این فصل برترین منظره را از جاهایی مثل کوه های تبت، یونان، گویلان و ژانگجیاجی در اختیار شما قرار می دهد. دوباره تذکر می دهیم که خود را برای هوای گرم آماده کنید و اگر قرار است از پکن، ژیان و شانگهای بازدید داشته باشید، بهتر است برنامه یزی دقیق و درستی داشته باشید. اگر به جنوب شرقی چین مثل هنگ کنگ سفر می کنید خودتان را برای بی برنامگی های زیادی آماده کنید چرا که احتمال کنسل شدن پرواز به این مقصدها بسیار بالاست. آب وهوای طوفانی و بارانی باعث شده که پروازها با تاخیر و کنسلی زیادی همراه باشند.

با تمام این تفاصیل، تابستان برترین زمان سفر به چین است البته در صورتیکه جمعیت زیاد و گرما را نظر نگیریم. مثل ایران، تابستان هم برای چینی هایی که صاحب دانش آموزان مدرسه ای هستند، برترین زمان برای سفرهای داخلی است.

اگر جمعیت و گرما برایتان آزاردهنده است، می توانید تورهای خصوصی را امتحان کنید تا به این صورت سفر راحت تر و بهتری داشته باشید. راهنمای تور می تواند شما را به جاهای خلوت تر و هوای خنک تر راهنمایی کند.

سفر به چین در پاییز (سپتامبر تا اکتبر)

آب وهوا: میانگین دمای هوای بین 15 الی 27 درجه سانتیگراد است، مقدار بارش ها کمتر خواهد بود و روزهای تمیزتری را تجربه خواهید کرد. به طور کلی، پاییز برترین آب وهوای چین را خواهد داشت و بارش های کمتری نسبت به بهار و تابستان خواهید دید. بیشتر نواحی و شهرهای چین در این فصل آب وهوایی گرم تا خنک خواهد داشت و بارش های تابستانه متوقف شده اند (به جز حوالی هنگ کنگ). به همین علت تقریباً همه جای آن هوایی خشک خواهد داشت.

خیلی از مسافران فصل پاییز را برای سفر به چین انتخاب می نمایند مخصوصاً اگر بخواهند طبیعت زیبا و تماشای های بکر آن را ببینند. علاوه براین میوه های محلی تازه هم در این فصل به وفور یافت می شوند و می توانند لذت سفر شما را دو چندان نمایند.

سفر به چین در فصل زمستان (نوامبر تا مارچ)

آب وهوا: بیشترین دمای روز در این فصل 8 درجه سانتیگراد خواهد بود. در شمال چین ممکن است دمای هوا به زیر صفر هم برسد. زمستان خلوت ترین فصل چین برای سفرهای گردشگری است. در فصول خلوت، گرچه هوا سردتر است اما می توانید هتل ها، پروازها و بلیط های ورودی مقرون به صرفه تری پیدا کنید و از همه مهمتر اینکه جمعیت و ازدحام کمتری در جاذبه های چین خواهید دید.

شهرهایی که در شما چین واقع شده اند مثل پکن و هاربین در طول فصل زمستان و بارش برف، بسیار تماشای و مسحورنماینده خواهند بود. اگر تحمل هوای سرد را ندارید شهرهای جنوبی چین مثل هنگ کنگ، ماکائو، هاینان و یونان جنوبی هوای گرمتری خواهند داشت.

برترین زمان برای تماشا فستیوال های سنتی چین

اگر عاشق فرهنگ محلی و سنتی چین هستند و می خواهید فستیوال های رنگانگ چینی را از نزدیک ببینید، توصیه می کنیم در طول زمان های زیر به چین سفر کنید:

  • سال نوی چینی: در اواخر ژانویه یا فوریه
  • فستیوال اواسط پاییز در چین: در سپتامبر تا اوایل اکتبر

در طول این زمان ها می توانید به جشن ها و رویدادهای فرهنگی چین ملحق شوید و از تورهای فستیوال چینی بهره ببرید. این فستیوال ها به شما نشان می دهند که چینی های محلی چگونه مهمترین روز تقویم خود را جشن می گیرند و چه آداب و رسومی را دراین روز به خصوص رعایت می نمایند.

با خوردن غذاهای چینی، لذت تماشای فستیوال های محلی را تکمیل کنید.

توصیه ویژه خبرنگاران برای سفر به چین

مشاوران ما در خبرنگاران با کمال خوشنودی می توانند برای سفر به چین به شما یاری نمایند تا برنامه ریزی درستی داشته باشید. بعلاوه در ادامه بعضی از محبوب ترین نقاط تماشای چین را برای شما عزیزان لیست نموده ایم:

  • مثلث طلایی: پکن، زیان و شانگهای
  • گشت سنتی: پکن، ژیان، گویلان/یانگشو، شانگهای

تمام این شهرها از محبوب ترین شهرهای چین هستند و می توانید اوقات خیلی خوشی در آنها داشته باشید. یادتان باشد یک برنامه ریزی درست و کامل تا حد زیادی می تواند به داشتن یک سفر فوق العاده یاری کند.

سخن آخر

همانطور که در ابتدای این متن گفتیم، در هر زمانی که به چین سفر کنید، قطعاً با جذابیت های خیلی زیادی روبرو خواهید شد. چین با وجود فرهنگ هزاران ساله و فستیوال های سنتی می تواند مقصد خیلی خوبی برای سفر باشد. نمی توان زمان معینی را به عنوان برترین زمان سفر به چین معین کرد اما امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اندکی به شما یاری کند.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1841

به "تور ارزان چین: بدترین و برترین زمان سفر به چین را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: بدترین و برترین زمان سفر به چین را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید