مشخص مرزبندی های موقت برای صید در خوریات ماهشهر

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان در مورد مناطق مجاز صید گفت: به صورت کوتاه مدت و مقطعی، مرزبندی هایی به منظور انجام روش صید آلات در سواحل خوریات ماهشهر و منطقه جزر و مدی مشخص می گردد.

مشخص مرزبندی های موقت برای صید در خوریات ماهشهر

فتح اله ابوعلی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: اداره کل شیلات خوزستان در کنار صیادان قرار گرفته است و معیشت و رفاه این قشر، دغدغه مجموعه شیلات است اما تصمیم گیری در سطح کلان برای حل مسائل صیادان، نیازمند آنالیز مسائل به صورت کارشناسی و دقیق است.

وی اضافه نمود: صیادان مجاز به فعالیت صیادی، راه خودشان را از صیادان غیر مجاز جدا نمایند؛ این رویه همکاری قطعا در نوع تصمیم گیری و برخورد شیلات با صیادان نقش موثری دارد و آسیب های محتمل را تعدیل می نماید.

ابوعلی مطرح نمود: صیادان بعد از اتمام فعالیت های صیادی باید تور و ادوات صید را جمع آوری نمایند و برای دیگر شناورهای صیادی سد معبر ایجاد ننمایند.

مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره به بعضی نارضایتی ها از سوی صیادان گفت: تنها اختلاف جزئی شیلات با صیادان در مورد نحوه انجام فعالیت های صیادی است و تا جایی که قانون و ضوابط اجازه دهد، در تسهیل مسائل و مسائل صیادان حمایت خواهیم کرد.

ابوعلی اضافه نمود: بر اساس دستور استاندار خوزستان، به جز اداره کل شیلات و اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، هیچ ارگانی حق صدور مجوز صیادی را ندارد.

مدیرکل شیلات خوزستان در مورد مناطق مجاز صید گفت: به صورت کوتاه مدت و مقطعی، مرزبندی هایی به منظور انجام روش صید آلات در سواحل خوریات ماهشهر و منطقه جزر و مدی معین می گردد.

وی بیان نمود: در روش صید آلات، به صورت استاندارد باید اندازه چشمه تور 13 سانت باشد و طول تور برای هر قایق 250 متر معین شده است و اگر بیشتر از این طول داشته باشد، توسط یگان و دیگر نیروها ضبط و مشمول جرائم خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، شیوه صید آلات یک شیوه صید سنتی است که در حاشیه خوریات استفاده می گردد و با تکیه بر جزر و مد دریا صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1353

به "مشخص مرزبندی های موقت برای صید در خوریات ماهشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص مرزبندی های موقت برای صید در خوریات ماهشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید