خودروهای پرنده زودتر از خودروهای خودران زمینی!

به گزارش مجله زیتوا، بنیان گذار گروه پروژه فناوری خودران گوگل باور دارد که پیشرفت و آغاز کار خودروهای پرنده، زودتر از خودروهای خودران زمینی خواهد بود.

خودروهای پرنده زودتر از خودروهای خودران زمینی!

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از تک کرانچ، سباستین تران (Sebastian Thrun)، بنیان گذار گروه پروژه فناوری خودران گوگل و مدیرعامل استارتاپ موسوم به کیتی هاوک (Kitty Hawk) که در حوزه تولید وسایل نقلیه پرنده فعالیت دارد، در جدیدترین مصاحبه خود گفت که باور دارد موفقیت وسایل نقلیه خودران هوایی، زودتر از پیشرفت وسایل نقلیه خودران زمینی خواهد بود.

وی در این باره گفت: من باور دارم که می توانیم پیش از آغاز کار با خودروهای خودران روی زمین، کار خود را با وسایل نقلیه هوایی آغاز کنیم.

تران ادامه داد: اگر مردم بتوانند با استفاده از وسایل نقلیه هوایی رفت و آمد کنند، دیگر نگرانی برخورد با عابران پیاده، بچه ها، دوچرخه ها و خودروها را نخواهند داشت؛ زیرا با وسیله نقلیه خود، از بالای ساختمان ها و درختان حرکت می کنند. در هر حال باید توجه داشت که این وسایل نقلیه، سر و صدای زیادی به همراه دارند و استفاده از آنها باید در برخی مناطق ممنوع شود.

بیانیه تران، پیامدهای گسترده ای در نحوه برنامه ریزی شهرها خواهد داشت. شاید به زودی و پیش از به کار بردن خودروهای خودران به طور گسترده، شاهد استفاده از وسایل نقلیه هوایی باشیم. با این فناوری، بسکمک از خانه هایی که در نواحی دورافتاده قرار دارند و راه ارتباطی آنها فقط یک جاده است، با کمک وسایل نقلیه هوایی خودران، به راحتی قابل دسترسی خواهند بود.

پیشرفت این فناوری، پیامدهای گسترده و قابل توجهی نیز در حوزه صنایع استارتاپی خواهد داشت. تران باور دارد که پیشرفت وسایل نقلیه هوایی خودران، نه تنها برای کیتی هاوک موثر است، بلکه به زودی موجب پیشرفت کل بازار خواهد شد.

وی افزود: از آنجا که خودروهای هوایی، به جای عبور از جاده ها و خیابان ها، در آسمان حرکت می کنند، هزینه و مقدار مصرف انرژی نیز کاهش خواهد یافت.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 175

به "خودروهای پرنده زودتر از خودروهای خودران زمینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای پرنده زودتر از خودروهای خودران زمینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید