سهم 88 درصدی نیروگاه های حرارتی در تامین برق پیک مصرف

به گزارش مجله زیتوا، خبرگزاری خبرنگاران- معاون راهبری فراوری شرکت برق حرارتی گفت: روز گذشته اوج احتیاج مصرف برق کشور به 55 هزار و 646 مگاوات رسیده بود که حدود 88 درصد فراوری لحظه ای پیک توسط نیروگاه های حرارتی اجرا شده است.

سهم 88 درصدی نیروگاه های حرارتی در تامین برق پیک مصرف

به گزارش خبرنگاران، آقای ناصر اسکندری با تاکید بر اینکه حداکثر فراوری روز گذشته به 46 هزار و 294 مگاوات رسیده بود، اضافه نمود: حدود 94 درصد از انرژی فراوریی در این روز توسط نیروگاه های حرارتی تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه قابلیت فراوری نیروگاه های حرارتی (بدون دیزل و مقیاس کوچک) به 45 هزار و 760 مگاوات رسیده است، گفت: به منظور کاهش وقوع خاموشی ها، جبران کمبود کسری فراوری سایر نیروگاه ها و افزایش مصرف اتفاق افتاده، میزان فراوری نیروگاه های حرارتی از ابتدای سال تا به امروز حدود 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

اسکندری یادآور شد: میانگین فراوری برق نیروگاه های حرارتی در فروردین ماه هشت هزار مگاوات و طی اردیبهشت ماه پنج هزار مگاوات نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی به تشریح آخرین شرایط تعمیرات واحد های نیروگاهی کشور پرداخت و گفت: برای این دوره از فصل تعمیرات واحد های فراوری برق حرارتی حدود 91 هزار مگاوات برنامه مدون پیش بینی شده بود که تا به امروز بیش از 78 هزار مگاوات از این برنامه انجام شده است.

معاون راهبری فراوری شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با اشاره به پیشرفت 86 درصدی برنامه تعمیرات نیروگاه های سراسر کشور، گفت: این اقدامات شامل تعمیرات اساسی واحد های بخار و گازی، جهت داغ و اتاق احتراق واحد های گازی و تعمیرات دوره ای واحد های بخار است.

اسکندری تاکید نمود: در حال حاضر بخش اصلی برنامه تعمیراتی سال جاری در قالب تعمیرات اساسی واحد های گازی و بخاری و همچنین جهت داغ واحد های گازی به خاتمه رسیده و موارد باقی مانده عمدتا مربوط به تعمیرات دوره ای واحد های بخار و اتاق احتراق واحد های گازی است.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای برنامه تعمیرات نیروگاه ها تاخیری وجود ندارد، گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تا انتهای خردادماه با تجمیع و یا حذف بعضی از فعالیت های باقی مانده حدود سه هزار و 700 مگاوات از برنامه تعمیرات انجام و وارد مدار خواهند شد تا پرونده تعمیرات نیروگاه های کشور برای دوره اوج بار سال جاری بسته گردد و این واحد ها برای تامین پایدار برق مصرف کنندگان با تمام توان در مدار فراوری باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1397

به "سهم 88 درصدی نیروگاه های حرارتی در تامین برق پیک مصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 88 درصدی نیروگاه های حرارتی در تامین برق پیک مصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید