ارائه تخفیف به گردشگران برای اقامت در هتل های خوزستان

به گزارش مجله زیتوا، سرپرست ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، اخذ تخفیف از هتلها برای اقامت گردشگران ورودی را از جمله حمایتهای این ادارهکل از گردشگران برشمرد و گفت: میزان تخفیف گفتهشده باتوجه به فصل متفاوت است.

ارائه تخفیف به گردشگران برای اقامت در هتل های خوزستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سیدحکمتالله موسوی در همایش معرفی ظرفیتهای گردشگری استان که بعداز ظهر پنجشنبه 20 دیماه 97 در سالن همایشهای دانشگاه آزاد شوشتر و با حضور مسئولان شهرستانی برگزار گردید با تأکید بر اینکه خوزستان مهد تمدن ایرانزمین و دارای ظرفیتهای گردشگری فراوانی است اضافه نمود: به دلیل وجود منابع خدادادی دیگری همچون نفت، گاز، پتروشیمی و کشاورزی، حوزه گردشگری در استان تا حدی مغفول مانده و همیشه در سیاستگذاریهای استانی و ملی جزو الویتهای استان نبوده است.

او ادامه داد: تغییر نگرش دولت به موضوع گردشگری به دلیل تحریمها، این امکان را در اختیار فعالان مالی صنعت گردشگری قرار داد که در این زمینه سرمایهگذاریهای مفیدی انجام دهند و در این راستا حمایتهای دولتی در ایجاد زیر ساختها نیز با رشد خوب میزان بودجه اختصاصی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نمایان است.

سرپرست ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان اضافه نمود: این ادارهکل با تکیه برحمایتهای بیدریغ رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و در سایه مدیریت حکیمانه استاندار خوزستان توانست در زمینه شناسایی ظرفیتهای مغفولمانده استان گامهای مؤثری بردارد.

او مطرح نمود: تعریف قطب گردشگری استان در شوش به دلیل وجود ظرفیتهای فراوان تاریخی و دو اثر ثبت جهانی و نیز سایتهای طبیعی و رودخانههای جاری، شناسایی خوشههای گردشگری در هر شهرستان، اتصال زنجیرههای شهرستانی به یکدیگر و در نهایت تعریف مسیرهای گردشگری به منظور برپایی تورهای یک الی سه روزه، از جمله اقداماتی است که در مدت تصدی اینجانب همیشه مورد تأکید قرار گرفته شدهاند.

موسوی با اشاره به شهرستان شوشتر توضیح داد: شوشتر یا دارالمؤمنین با فعالان گردشگری دلسوز و سازههای ثبت جهانی آبشارها همیشه جاذب گردشگران داخلی و خارجی فرآوانی بوده است که میتوان با ساماندهی سفر گردشگران در شهرستان تجربه گردش لذتبخشی را برای آنها فراهم آورد.

او، گردشگری رودخانهای و مذهبی و نیز فضای سنتی تأسیسات اقامتی را از دیگر ظرفیتهای گردشگری شوشتر برشمرد و گفت: بافت تاریخی زیبای شوشتر، تک بناهای ارزشمند موجود در این شهرستان و همچنین سایتهای طبیعی فوقالعاده زیبای شهرستان بههمراه جاذبههای مردمشناسی خوبی که در آنجا وجود دارد همیشه مورد توجه بوده است.

سرپرست ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با بیان اینکه بومگردی در روستاهای شوشتر باتوجه به علاقه گردشگران خارجی به آداب و سنن جوامع محلی نکتهای مهم در رونق گردشگری در شهرستان است اضافه نمود: اتصال خوشه گردشگری شوشتر به خوشههای دزفول، اندیمشک، مسجدسلیمان، اهواز و شوش که فاصلهای کمتر از دو ساعت را به مسافر تحمیل میکند از جمله دیگر ظرفیتهای شوشتر به حساب میآید.

او در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: ساماندهی گشتهای ورودی و خروجی به استان به منظور ارائه خدمات مناسب به گردشگران، تعریف مسیرهای مطمئن برای تردد گشتها در استان، ارتقاء سطح خدمات ارائهشده به گردشگران و بکارگیری راهنمایان گردشگری باسابقه و تأییدشده در این صنعت همیشه جزو اولویتهای ادارهکل استان بوده و در این راستا جلسات توجیهی متعددی برای این موضوع برگزار گردیده است.

موسوی در ادامه به بعضی از اقدامات ادارهکل در حمایت از گردشگران اشاره نمود و گفت: اخذ تخفیف از هتلها برای اقامت گردشگران ورودی و صدور مجوز برای بازدید از اماکن باارزش تاریخی از جمله حمایتهایی هستند که از سوی ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان درحال انجام هستند که البته میزان تخفیف گفتهشده باتوجه به فصل متفاوت میباشد اما تا 40درصد نیز توافق شده است.

او در ادامه تصویب تعطیلات زمستانه در کشور را از سوی دولت خواهان شد و تأکید کرد: این موضوع قطعاً تاثیر بسزایی در در حوزه گردشگری استان خوزستان و سایر استانهای جنوبی کشور که در این فصل آبوهوای بسیار خوبی دارند خواهد داشت.

سرپرست ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در انتها اعلام نمود: استان خوزستان زمینه توسعه گردشگری و تورگردانی را دارا است و به همین سبب از همه فعالان حوزه گردشگری و بخشهای خصوصی دعوت میکنیم که در فصول پائیز و زمستان نیز خوزستان را ببینند آن را دریابند و زیباییها و جاذبههای آن را به نحو احسن منعکس نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 33

به "ارائه تخفیف به گردشگران برای اقامت در هتل های خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تخفیف به گردشگران برای اقامت در هتل های خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید