اعلام زمان بازی های ایران در انتخابی جام جهانی، ایران در گروه مرگ؟

به گزارش مجله زیتوا، روزنامه الاقتصادیه عربستان زمان برگزاری بازی های مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا را گفت.

اعلام زمان بازی های ایران در انتخابی جام جهانی، ایران در گروه مرگ؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، با خاتمه دور دوم از مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر، چهره تیم های حاضر در مرحله سوم مشخص شد که بدین ترتیب 12 تیم پیروز شدند با صعود به این مرحله، برای کسب 4 سهمیه مستقیم صعود به جام جهانی و یک سهمیه جدال با کننده کونکاکاف با یکدیگر به رقابت بپردازند.

روزنامه الاقتصادیه امروز در خبری از اعلام زمان قرعه کشی و برگزاری مسابقات دور خاتمهی انتخابی جام جهانی خبر داد. بدین ترتیب مرنام قرعه کشی در تاریخ 10 تیر برگزار می شود که تیم ها بر اساس رنکینگ کشورها در ماه ژوئن که از طریق فیفا اعلام می شود، سیدبندی خواهند شد.

اما طبق اعلام برنامه زمان بندی از سوی روزنامه الاقتصادیه، دور نخست از مرحله سوم انتخابی جام جهانی، از تاریخ دوم سپتامبر برابر با 11 شهریور شروع می شود و آخرین دیدار این رقابت ها هم در 29 مارس برابر با 9 فروردین برگزار خواهد شد. برنامه بازی ها بدین صورت خواهد بود:

بازی اول: 11 شهریور

بازی دوم: 16 شهریور

بازی سوم: 15 مهر

بازی چهارم: 7 آبان

بازی پنجم: 20 آبان

بازی ششم: 25 آبان

بازی هفتم: 7 بهمن

بازی هشتم: 12 بهمن

بازی نهم: 4 فروردین 1401

بازی دهم: 9 فروردین 1401

در دور سوم از مرحله انتخابی جام جهانی 2022، تیم ها در دو گروه شش تیمی تقسیم خواهند شد. تیم های اول و دوم هر گروه مستقیماً به جام جهانی راه خواهند یافت و تیم های سوم هر گروه در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف هم می فرایند تا تیم برنده به مصاف تیمی از کونکاکاف برود.

انتظار می رود سیدبندی تیم ها در این مرحله بدین صورت باشد:

سید یک: ایران و ژاپن

سید دوم: کره جنوبی و استرالیا

سید سوم: عربستان و امارات

سید چهارم: عراق و چین

سید پنجم: سوریه و عمان

سید ششم: ویتنام و لبنان

احتمال قرارگیری ایران در گروه مرگ

تیم ملی فوتبال ایران چهار برد متوالی را در بحرین به دست آورد تا در شب آخر مسابقات دور گروهی این مرحله به صدر جدول گروه برسد و بدون حرف و حدیث و در نظر دریافت نتایج سایر تیم ها به دور نهایی صعود کند. صعودی که شایسته تیم پر افتخار آسیا بود. اما کار برای تیم دراگان اسکوچیچ تازه شروع شده است. سخت ترین مرحله با تیم هایی که هر کدام مدعی صعود به جام جهانی هستند چالشی سخت را برای ایران در پی خواهد داشت.

پس از صعود ایران سازوکار قرعه کشی مرحله نهایی اعلام شد که بر اساس رنکینگ فیفا انجام میشود و با توجه به تغییر رنکینگ فیفا احتمال تغییر آن بسیار بالا است. پیش از این اعلام شده بود که ایران و ژاپن در سید یک قرار دارند و باهم رودررو نخواهند شد. در سید دوم استرالیا و کره جنوبی حضور دارند، در سید سه عربستان و عراق، در سید چهارم امارات و چین، در سید پنج سوریه و عمان و در سید ششم ویتنام و لبنان قرار می گیرند.

به نظر می رسد باتوجه به نتایج تیمهای ملی در چند بازی اخیر، فیفا در رنکینگ تازه اش، تغییراتی را اعمال کند. صفحه توییتر Footy Rankings در توییتی سیدبندی مدنظر خود را با توجه به نتایج رقم خورده در بازی های اخیر و احتمالات برای جابجایی تیم ها در جدول فیفا را به نوع دیگری اظهار داشت. در این صفحه سیدهای یک و دو بدون تغییر هستند و ایران و ژاپن در گلدان اول قرار دارند و با هم رو به رو نخواهند شد. در سید دوم استرالیا و کره هستند که با یکی از این دو تیم سر سخت دیدار خواهیم کرد.

اما در سید سوم کنار تیم عربستان، اماراتی قرار گرفته است که به نام تیم صدر نشین صعود کرد. در سید چهارم عراق و چین قرار گرفته اند. در سید پنجم سوریه به همراه تیم خوب برانکو یعنی عمان قرار دارند. در گلدان ششم هم لبنان و ویتنام قرار گرفته اند.

با توجه به این تغییرات در رنک فیفا و تغییر در سید بندی ممکن است حریفان ایران تغییر کنند و باید منتظر اعلام رسمی فیفاو روز قرعه کشی بمانیم. شاید قرعه ایده آل در این سیدبندی برای ایران مصاف بااسترالیا، امارات، چین، سوریه و لبنان باشد.

با این حال شاید تقابل ایران با کره جنوبی، عربستان، عراق، عمان و ویتنام کار شاگردان اسکوچیچ برای صعود را بسیار سخت کند. از بین شش تیم هر گروه، دو تیم به نام صدرنشین راهی جام جهانی می شوند و تیم سوم پس از تقابل با تیم سوم گروه دیگر، باید یک پلی آف دیگر را هم برگزار کند تا بلیت جام جهانی را به دست آورد.

قرعه کشی مرحله انتخابی جام جهانی سوم تیر ماه برگزار خواهد شد و تا آن زمان یعنی یک هفته بعد، فیفا رنکینگ تازه خود را اعلام می کند. همچنین شایعاتی مبنی بر برگزاری مجتمع مسابقات انتخابی جام جهانی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1432

به "اعلام زمان بازی های ایران در انتخابی جام جهانی، ایران در گروه مرگ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان بازی های ایران در انتخابی جام جهانی، ایران در گروه مرگ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید