امکان واریز یارانه جامانده های شهریور وجود ندارد

به گزارش مجله زیتوا، سازمان هدفمندی یارانه ها بیان کرد براساس ماده 10 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون هدفمندکردن یارانه ها مجوز قانونی برای واریز یارانه خانوارهای رد حساب شده در شهریور ماه وجود ندارد.

امکان واریز یارانه جامانده های شهریور وجود ندارد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سازمان هدفمندسازی یارانه ها در اطلاعیه ای در پاسخ به بعضی شبهات مطرح شده درباره عدم واریز یارانه حدود چهار صدم درصد از سرپرستان خانوار (کمتر از 10 هزار نفر) در شهریور ماه مواردی را یادآور شد.

ماجرای عدم پرداخت یارانه بعضی خانوار های غیرمتمول در شهریور چه بود؟ + سند

هر ماهه تعداد اندکی از خانوار ها به دلایل مختلفی ناچار به اقداماتی از جمله تغییر حساب بانکی، تغییر بانک عامل، تغییر سرپرست خانوار و یا اِعمال جداسازی و تفکیک خانوار بواسطه ثبت رخداد ازدواج و طلاق و یا معرفی سرپرست جدید بدلیل فوت سرپرست قبلی و ... می شوند.

از آنجا که فرآیند محاسبه و پرداخت یارانه ها مطابق قانون فرایندی ماهانه است، تعداد بسیار کمی از 24 میلیون خانوار دریافت کننده یارانه نقدی، یعنی جمعیتی کمتر از 10 هزار نفر که کمتر از چهار صدم درصد سرپرستان خانوار هستند در زمان محاسبه نهایی و واریز یارانه ماهانه، پیروز به معرفی شماره حساب معتبر نمی شوند که اصطلاحاً به آن رد حساب می گویند که به منزله عدم وجود حساب بانکی معتبر در سامانه رفاهی می باشد؛ لذا مطابق قانون، یارانه آن ماه خاص برای آن ها محاسبه و در نتیجه واریز نمی شود.

بدیهی است، به محض معرفی شماره حساب بانکی معتبر از سوی این سرپرستان خانوار، مجدداً در لیست پرداخت یارانه قرار خواهند گرفت. اما این امر به معنی واریز یارانه ماه یا ماه هایی که شماره حساب معتبر نداشته اند نیست. چون براساس ماده 10 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون هدفمندکردن یارانه ها مجوز قانونی برای این موضوع وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 242

به "امکان واریز یارانه جامانده های شهریور وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان واریز یارانه جامانده های شهریور وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید