اخبار اقتصادی

مصاحبه، سیاستمدار ترک: برگزاری انتخابات زود هنگام ترکیه در سال 2022 محتمل است

یک سیاستمدار و حقوقدان ترک در خصوص احتمال برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری ترکیه گفت که احتمال برگزاری انتخابات در سال 2022 وجود دارد زیرا هر دو طرف انگیزه هایی برای انتخابات زودهنگام دارند.

18 اسفند 1399

غزل شماره 247 حافظ: صبا ز منزل جانان گذر دریغ مدار

غزل شماره 247 حافظ در هنگامی سروده شده که حکم تبعید شاعر در شیراز قطعی شده بود. این غزل را برای شاه یحیی سروده و برای او به یزد ارسال داشته است. شاعر از باد صبا که پیک عاشقان است می خواهد که به منزل جانان برود و از او برای عاشقان بی دل خبر ببرد....

17 اسفند 1399

خبرنگاران گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد

تهران- خبرنگاران- مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی در توئیتی گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران را گفت.

15 اسفند 1399

ثبت نام 32 میلیون نفر در سامانه سجام

تا به امروز 32 میلیون و 200 هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده اند.

13 اسفند 1399

راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور به نمایشگاه مجازی کتاب تهران رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی کتاب راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم دکتر ابراهیم کارخانه ای توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

12 اسفند 1399

موارد بهبود بیماران از موارد ابتلا به کرونا در روسیه بیشتر شده است

تعداد کل افراد آلوده به ویروس کرونا در روسیه به 3 میلیون و 832 هزار نفر رسیده که از این تعداد، 85.6 درصد مبتلایان دیگر درمان شده و بیش از 72 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

12 اسفند 1399

ویروس کرونا باعث رشد سریع مالی چین در سال 2021 شد

صندوق بین المللی پول با اشاره به اینکه صادرات تجهیزات پزشکی مرتبط با ویروس کرونا رشد اقتصاد چین را افزایش داده است، برای پایداری این رشد مالی توصیه هایی کرد.

11 اسفند 1399

تأکید عمران خان بر احداث بازار های مرزی با افغانستان و ایران

نخست وزیر پاکستان در نشست کابینه بر تسریع در فرایند احداث بازارچه های مرزی با افغانستان و ایران تأکید کرد.

7 اسفند 1399

خبرنگاران فائوچی بعد از پایان ترامپ: احساس آزادی دارم

تهران- خبرنگاران- به دنبال پایان یافتن دوران دولت ترامپ، آنتونی فائوچی گفت که هم اکنون احساس آزادی بیشتری دارد تا در مورد علم و خطرات ویروس کرونا صحبت کند.

6 اسفند 1399

خبرنگاران استاندار قزوین از یک واحد تولید روغن زیتون در طارم سفلی بازدید کرد

قزوین -خبرنگاران- هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین روز شنبه از یک واحد تولید روغن زیتون در بخش طارم سفلی بازدید کرد و در جریان مسایل و مسائل آن قرار گرفت.

5 اسفند 1399

خبرنگاران برنامه توسعه ای برای 4 گروه اولویت دار صنعتی تدوین می گردد

تهران- خبرنگاران- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: چهار گروه کالایی مهم شامل آشامیدنی و غذایی، نساجی، پوشاک و کیف و کفش، گوهر سنگ ها و لوازم خانگی سهم بالایی در ارزش تولیدات صنعتی کشور دارند و قرار است برای توسعه این صنایع، برنامه راهبردی...

3 اسفند 1399

بایدن نیامده استیضاح می گردد؟!

نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح جو بایدن را به اتهام اقدامات مفسدانه در اوکراین و سوء استفاده از قدرت برای اجازه دادن به فرزندش در دریافت پول نقد از روسیه و چین ارائه داد.

2 اسفند 1399

بهبود شرایط شیوع کرونا در روسیه و کاهش محدودیت ها در مسکو

با فرایند کاهش موارد آلودگی روزانه به کرونا در روسیه، تعداد بیماران درمان شده از این عفونت به 3 میلیون و 54 هزار نفر رسیده، حدود 534 هزار نفر همچنان بیمار هستند و در شهر مسکو نیز بعضی محدودیت ها کاهش یافته است.

1 اسفند 1399

امکان فراوری 2 برابری گوشت مرغ با احیای مرغ آرین

تهران (پانا) - عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان گفت در صورت احیای مرغ آرین ایرانی، فراوری گوشت مرغ کشور سالیانه می تواند به چهار میلیون تن برسد که به معنای رشد حدود دو برابری است.

1 اسفند 1399

ماجرای پر ابهام شرکت رشت الکتریک ، کارگرانی که با آرزوی رسیدن به حقوق خود از جهان رفتند

شرکت رشت الکتریک که روزی با 1700 کارگر فعالیت می کرد، امروز به مخروبه ای تبدیل شده با کارگرانی که بعضی با آرزوی رسیدن به حقوق خود چشم از جهان فرو بسته اند.

30 بهمن 1399

خبرنگاران روسیه و دیپلماسی واکسن

مسکو - خبرنگاران - در حالی که بیشتر کشورها به دلیل گسترش بیماری کرونا با مسائل مالی و کاهش فراوری ناخالص ملی روبرو شده اند، روسیه انواع واکسن کووید-19 را در مدار فراوری قرار داده است تا علاوه بر تامین احتیاج داخلی برای واکسیناسیون عمومی شهروندانش، با...

27 بهمن 1399

واکسن های غربی با عجله ساخته شده اند

دیروز دوباره بحث برسر واردات واکسن کرونا و سرنوشت واکسن ایرانی کرونا داغ شد. رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام کردند که خرید واکسن از کشورهای انگلستان و آمریکا ممنوع است.

26 بهمن 1399

خبرنگاران دولت سالانه 15 هزار میلیارد ریال در شهرکهای صنعتی هزینه کرده است

گناباد- خبرنگاران- معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی ایران گفت: دولت تدبیر و امید طی سنوات گذشته سالانه 15 هزار میلیارد ریال در 825 شهرک و ناحیه صنعتی استانهای مختلف هزینه کرده است.

25 بهمن 1399

از ظرفیت استان ها در اسکی استفاده می کنیم

به گزارش خبرنگاران، مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی صبح امروز چهارشنبه با حضور مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش در آموزشگاه ملی المپیک برگزار گردید و طی آن عباس نظریان با کسب 23 رای رئیس آینده این فدراسیون شد.

24 بهمن 1399

حرکت قطار های آینده با گازبیومتان

این وسیله با حداکثر سرعت 50 مایل در ساعت و طول 20 متر گاز بیومتان را به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید که این امر باتری های قطار را شارژ می نماید و موتور های آن را به حرکت در می آورد.

21 بهمن 1399
تعداد: (350)