بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا

به گزارش مجله زیتوا، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای بدست آمده، بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا صورت می گیرد.

بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا
بیشتر بخوانیدموزه بریتانیا | جهانیی از شگفتی های ناشناخته در جهان

داستان چیست؟

ایزابل مک دونالد به عنوان مسئول تحقیق درباره تاریخچه مجموعه عظیم موزه بریتانیا که حدود هشت میلیون اثر را شامل می شود انتخاب شده است.

به گفته سخنگوی موزه بریتانیا، وظیفه این متصدی جدید نظارت کلی بر تاریخچه آثار تاریخی و هنری موزه و چگونگی حضور آنها در مجموعه موزه است.

دهه های متوالی است که جدال هایی بر سر مالکیت برخی از آثار مهم این موزه شکل گرفته و بسیاری از کشورها سالهاست که خواستار بازگردانده شدن آثار دوران استعمار هستند.

برای مثال یونان و نیجریه به ترتیب خواستار بازگردانده شدن مرمرهای پارتنون و برنزهای بنین شده اند.

گفته می شود مرمرها توسط ماموران یک اشراف زاده بریتانیایی در اوایل قرن نوزدهم میلادی از محل اصلی خارج شده اند. با این حال، مالک این مرمرها مدعی شده بود که این آثار را با یک مدرک رسمی در اختیار داشته است.

برنزهای بنین نیز توسط سربازان بریتانیا در جریان اردوکشی به جایی که زمانی از آن به عنوان پادشاهی بنین نام برده می شد، خارج شده اند.

بخش زیادی از مجموعه آثار موزه بریتانیا از مجموعه داران خریداری شده یا به عنوان هدیه پذیرفته شده که از جمله آنها به 71هزار اثری که از طرف فردی مرتبط با تجارت برده به این موزه اهدا شده، میتوان اشاره کرد. البته سردیس این فرد در پی جنبش جان سیاهپوستان مهم است از موزه بریتانیا حذف شد. موزه بریتانیا اعلام نمود بخشی از نتایج تحقیقات جدید را در آینده منتشر خواهد کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1247

به "بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید