در فراوری لوله های انتقال نفت خودکفا شد

به گزارش مجله زیتوا، رئیس بنیاد مستضعفان در سفر به استان هرمزگان، از خط انتقال نفت گوره به جاسک به عنوان بزرگترین خط انتقال نفت خاورمیانه بازدید کرد و جزئیاتی از مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث این خط انتقال را تشریح کرد.

در فراوری لوله های انتقال نفت خودکفا شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پرویز فتاح در حاشیه سفر به استان هرمزگان و بازدید از عظیم ترین خط انتقال نفت خاورمیانه که از گوره در استان بوشهر شروع و به منطقه جاسک در شرق تنگه ترمز ختم می گردد، با اشاره به نقش بنیاد مستضعفان در احداث این خط انتقال نفت اظهار کرد: با بهره برداری از این خط انتقال، کشور به یک پایانه جدید صادرات نفت دست پیدا می نماید که قادر است روزانه یک میلیون بشکه نفت سنگین و ترش را به جنوب شرق کشور منتقل کند و بنیاد مستضعفان احداث 164 کیلومتر و تلمبه خانه شماره 5 این خط انتقال 1000 کیلومتری را که اهمیت بالایی برای کشور دارد، عهده دار شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه نمود: خوشبختانه بنیاد مستضعفان در اجرای این بخش توانسته طبق قرارداد و بر اساس زمان بندی ارائه شده انجام وظیفه کند و هم در بخش لوله گذاری و هم در احداث تلمبه خانه، طبق زمانبندی پیش رود و رکورد جدیدی را در سرعت اجرای پروژه ثبت کند.

وی گفت: در حال حاضر 90 ٪ تأمین لوله و جوشکاری ها اجرا شده و 70% لوله گذاری ها تکمیل شده است و امیدواریم با همین سرعت، ادامه کار نیز انجام گردد.

فتاح اضافه نمود: در احداث تلمبه خانه نیز با توجه به اینکه زمانبندی اجرای این بخش، تا خرداد ماه است، ما سعی خواهیم کرد در پیش از اتمام زمانبندی، ساخت تلمبه خانه تکمیل گردد که البته زمان تکمیل تلمبه خانه، مانع از انتقال نفت در این خط نخواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به توانمندی های مهندسان ایرانی و استفاده از توان داخلی در اجرای این پروژه گفت: نکته حائز اهمیت در این پروژه آن است که برای نخستین بار از لوله های فراوری داخل برای احداث خط انتقال نفت ترش و سنگین استفاده شده و تمام عایق بندی لوله ها نیز با استفاده از توان داخلی انجام گرفته است.

وی اضافه نمود: این در حالی بود که تا پیش از این 100% لوله های خطوط انتقال نفت، از خارج کشور وارد می شد و حالا این لوله ها در کارخانجات فولاد داخل فراوری می گردد.

فتاح گفت: این پروژه و رکوردزنی در سرعت انجام آن نشان داد که در همین شرایط تحریم نیز می توان با تکیه بر روحیه اقتصاد مقاومتی، کار ها را به خوبی پیش برد و می توان آن را بروز و ظهوری از همت و توان متخصصان ایرانی دانست.

لازم به ذکر است فتاح در این سفر علاوه بر بازدید از احداث تلمبه خانه شماره 5 و کارگاه لوله گذاری خط انتقال نفت گوره به جاسک، با حضور در مزار شهدای گمنام قلعه قاضی، به این شهدا، ادای احترام کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1109

به "در فراوری لوله های انتقال نفت خودکفا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در فراوری لوله های انتقال نفت خودکفا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید