در چه صورت پلیس فتا می تواند تلفن همراه افراد را بازرسی کند؟

به گزارش مجله زیتوا، بر اساس قانون طبق شرایطی خاص مأموران پلیس فتا می توانند تلفن همراه یا رایانه افراد را بازرسی نمایند.

در چه صورت پلیس فتا می تواند تلفن همراه افراد را بازرسی کند؟

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی خبرنگاران،پلیس فتا وظیفه نظارت و رسیدگی به شکایات در فضای مجازی را دارد اما با توجه به این وظایف هم در قانون درباره عملکرد پلیس فتا صحبت شده است.

یکی از راه هایی که به وسیله آن ماموران پلیس فتا می توانند به اطلاعات مخصوص دست یابند، آنالیز و بازرسی تلفن همراه و رایانه شخصی است اما برای بازرسی این موارد هم باید مطابق با قانون عمل گردد.

یکی از سوال هایی که ممکن است به وجود بیاید این است که آیا ماموران پلیس فتا می توانند تلفن همراه یا رایانه شخصی را تفتیش نمایند یا خیر.

وی در پاسخ به این سوال باید گفت بر اساس ماده 36 قانون جرایم رایانه ای، تفتیش و بازرسی از تلفن های همراه یا رایانه ها فقط با دستور قضایی و در مواردی که ظن قوی به کشف جرم یا شناسایی متهم وجود داشته باشد در حضور صاحب گوشی به عمل می آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1332

به "در چه صورت پلیس فتا می تواند تلفن همراه افراد را بازرسی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چه صورت پلیس فتا می تواند تلفن همراه افراد را بازرسی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید