خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد

به گزارش مجله زیتوا، خستگی چشم ها حالتی بسیار آزار دهنده می باشد که باعث خارش و سوزش چشم ها می گردد و در بسیاری از مواقع حتی باعث قرمز شدن چشم های شما نیز می گردد

خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد

خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت بینایی خستگی چشم یکی از مواردی است که می تواند چشم های شما را بسیار اذیت کند و باعث به وجود آمدن مشکلاتی در شما گردد، ما در این مطلب قصد داریم درباره خستگی چشم و عواملی که بر روی آن تاثیر می گذارند صحبت کنیم و به صورت کلی اطلاعات جالبی را درباره این مشکل به شما ارائه دهیم. شما با مطالعه این مطلب ابتدا اطلاعاتی درباره خستگی چشم بدست می آورید و بعد از آن درباره عواملی که باعث خسته شدن چشم می شوند اطلاعات جالبی را دریافت خواهید کرد و در سرانجام نیز نکات جالبی درباره جلوگیری از خستگی چشم را مطالعه می کنید.

خستگی چشم چیست؟

خستگی چشم ها حالتی بسیار آزار دهنده می باشد که باعث خارش و سوزش چشم ها می گردد و در بسیاری از مواقع حتی باعث قرمز شدن چشم های شما نیز می گردد، البته این مشکل جای هیچ گونه نگرانی ندارد و معمولا با خطر بسیار زیادی همراه نیست و شما می توانید با کمی استراحت به راحتی این مشکل را حل کنید. معمولا خسته شدن چشم ها بر اثر عوامل مختلفی به وجود می آید که در ادامه مطلب درباره آنها صحبت خواهیم کرد، توجه داشته باشید که خسته شدن چشم ها تنها در مواقعی ممکن است برای شما خطرساز گردد که با علائمی مانند احساس ناراحتی در چشم ها، دو بینی و همینطور تغییر در قدرت بینایی همراه گردد. در صورت مشاهده چنین علائمی سعی کنید در اولین فرصت ممکن به چشم پزشک و متخصص در این زمینه مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید.

عوامل موثر در خسته شدن چشم ها

به صورت کلی وقتی که شما مدت زمانی را بر روی دیدن چیزی تمرکز می کنید در واقع باعث خسته شدن چشم های خود می شوید، عوامل بسیار زیادی هستند که بر روی این موضوع تاثیرگذار می باشند، به عنوان مثال زمانی که شما مدت زمان طولانی را صرف رانندگی در جاده می کنید بعد از چند ساعت متوجه می شوید که چشم های شما به میزان بسیار زیادی خسته شده اند و در چنین شرایطی شما احتیاج دارید که به آنها استراحت دهید، همچنین زمانی که شما مدت زمانی را صرف مطالعه می کنید ممکن است باعث خسته شدن چشم های خود شوید.

این عوامل در واقع عواملی هستند که همیشگی نیستند و بعد از مدتی استراحت معمولا سریع خستگی چشم شما از بین می رود. دسته دیگری از عوامل وجود دارند که علاوه بر خسته کردن چشم باعث آسیب رسیدن به آن نیز می شوند، این عوامل شامل بازی کردن با موبایل و یا کامپیوترهای شخصی و همینطور کار کردن مدت زمان طولانی با استفاده از این وسیله ها می باشد که شما برای اینکه از تاثیرهای بسیار بد استفاده از این وسیله ها جلوگیری کنید حتما باید بعضی از نکات ایمنی را رعایت کنید که در ادامه بعضی از آنها را برای شما بیان خواهیم کرد. یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که می تواند بر روی خسته شدن چشم های شما تاثیرگذار باشد پلک زدن کم می باشد، معمولا پلک زدن یکی از عوامل بسیار مهم در برطرف خستگی چشم ها می باشد، بنابراین سعی کنید میزان پلک زدن خود را افزایش دهید.

جلوگیری از خستگی چشم

برای جلوگیری از خسته شدن چشم ها راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها بهره ببرید و از خسته شدن چشم های خود جلوگیری کنید. به عنوان مثال زمانی که شما در حال مطالعه یک کتاب هستید سعی کنید بعد از هر نیم ساعت مطالعه حتما به مدت چند دقیقه به چشم های خود استراحت دهید تا از خسته شدن آنها جلوگیری نموده باشید، در حین رانندگی سعی کنید بعد از هر یک ساعت رانندگی حتما خودرو را کنار زده و چند دقیقه را صرف استراحت کردن کنید. زمانی که از گوشی موبایل و یا کامپیوتر شخصی استفاده می کنید بعد از هر 30 دقیقه کار کردن با این وسیله ها حتما چشم های خود را به اطراف بچرخانید و کمی به دور دست ها خیره شوید تا به این ترتیب از خسته شدن چشم ها جلوگیری کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 973

به "خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد خستگی چشم بر اثر چه چیزی می باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید