ششمین نفتکش ایرانی بزودی به ونزوئلا می رسد

به گزارش مجله زیتوا، نیویورک تایمز طی گزارشی نوشت: یک نفتکش ایرانی در حال نزدیک شدن به آب های ونزوئلاست و برآورد ها از حمل قطعات تعمیر پالایشگاه توسط این نفتکش حکایت دارد.

ششمین نفتکش ایرانی بزودی به ونزوئلا می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، انتظار می رود به زودی یک کشتی باری ایرانی در سواحل ونزوئلا لنگر بیندازد. ایران اخیراً پنج نفتکش حامل بنزین به ونزوئلا فرستاده بود تا به کمبود بنزین در این کشور آمریکای جنوبی خاتمه دهد.

نزدیک شدن نفتکش گلسان به آب های ونزوئلا از افزایش رابطه بین این دو کشور در نقض تحریم های آمریکا علیه هر دو کشور حکایت دارد.

محموله نفتکش گلسان هنوز تعیین نیست؛ اما راس دالن، رئیس شرکت سرمایه گذاری کاراکاس کاپیتال مارکتس در میامی می گوید این کشتی حامل قطعاتی برای ادامه تعمیر پالایشگاه های ونزوئلاست.

به گفته دالن، نفتکش گلسان روز جمعه در نزدیکی آب های کارائیب دیده شده است و احتمالاً در روز یکشنبه یا دوشنبه به یکی از بنادر ونزوئلا می رسد.

ونزوئلا عظیمترین ذخایر نفتی دنیا را دارد. آمریکا تلاش می کند با قطع درآمد نفتی ونزوئلا، دولت مادورو را سرنگون کند

مادورو تحریم های آمریکا را مقصر بسکمک از مسائل خود می داند و عقیده دارد آمریکا می خواهد دولت ونزوئلا را مانند یک عروسک خیمه شب بازی در دستان خود داشته باشد تا بتواند منابع عظیم آن را غارت کند.

با وجود فشارهای آمریکا، مادورو همچنان بر سر قدرت است و کمبود شدید بنزین در این کشور با رسیدن نفتکش های حامل سوخت ایران بهبود یافته است.

با کمک های فنی ایران، ونزوئلا توانسته بخشی از پالایشگاه پاراگوانا را راه اندازی و بنزین تولید کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 800

به "ششمین نفتکش ایرانی بزودی به ونزوئلا می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین نفتکش ایرانی بزودی به ونزوئلا می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید