علوم اعصاب شناختی میان دانش آموزان گسترش یافت

به گزارش مجله زیتوا، با حمایت ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پردیس مغز من در مجموعه باغ کتاب ایجاد و راه اندازی شد. مجموعه ای جذاب که دانش آموزان و عموم مردم با فعالیت های مغز به طور عملی در آن آشنا می شوند.

علوم اعصاب شناختی میان دانش آموزان گسترش یافت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علوم اعصاب از رشته های پر اهمیت در تشخیص بیماری ها است. افزایش میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های مغز و اعصاب در سال های اخیر اهمیت توجه به این حوزه را نشان می دهد؛ البته در کشورمان نیز محققان در فراوری مقالات علمی عقب نمانده اند و با اقدامات آنها ایران صندلی نخست منطقه را در این حوزه دارد.

اما این اقدامات برای عملی شدن احتیاج به ایجاد زمینه هایی دارد. ستادتوسعه علوم وفناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گام هایی ارزشمند برای ترویج و ارتقای دانش علوم اعصاب شناختی برداشته که منجر به انجام فعالیت هایی رو به جلو شده است. با حمایت این ستاد پردیس مغز من در مجموعه باغ کتاب ایجاد و راه اندازی شد. مجموعه ای جذاب که دانش آموزان و عموم مردم با فعالیت های مغز به طور عملی در آن آشنا می شوند.

به گفته محمد تقی جغتایی مشاور گروه آموزش ستاد علوم شناختی معاونت علمی وفناوری، آموزش دانش آموزان در این حوزه اقدامی مهم است. ستاد از این فعالیت نیز غافل نشده است. برای گسترش این دانش هر سال برای هزاران دانش آموز دوره های آموزشی و مسابقات علمی مغز و شناخت برگزار می گردد که ستاد از بعضی آنها حمایت می نماید.

همچنین از اقدامات ستاد در این راستا باید به تشکیل انجمن های علمی دانشجویی مغز و شناخت، برگزاری دوره های مختلف آموزشی، ایجاد فرصت های مطالعاتی و برقراری ارتباطات علمی سازنده میان مراکز داخلی و بین المللی اشاره نمود.

البته با وجود 40 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی زیرساخت خوبی برای رشد علوم اعصاب فراهم شده است تا محققان فعال در آن همگام با سایر پژوهشگران این حوزه را پیش برند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 395

به "علوم اعصاب شناختی میان دانش آموزان گسترش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علوم اعصاب شناختی میان دانش آموزان گسترش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید