قبض برق خود را رایگان کنید

به گزارش مجله زیتوا، ایسنا/ سخنگوی صنعت برق کشور گفت: برای مشترکان خوش مصرف پاداش در نظر گرفته شده است، تا جایی که حتی مشترکان می توانند با مدیریت مصرف قبوض برق خود را رایگان نمایند.

قبض برق خود را رایگان کنید

مصطفی رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه اگر مردم صرفه جویی نمایند هیچ محدودیتی برای اهدا پاداش وجود ندارد، توضیح داد: دو شرط برای اهدا پاداش در نظر گرفته شده است، مشترک باید زیر الگوی مصرف منطقه خودش مصرف کند و نسبت به سال قبل کاهش مصرف داشته باشد.

وی با اشاره به نحوه محاسبه پاداش گفت: نحوه محاسبه بدین گونه است که کاهش مصرف ضرب در اولین پله منطقه محاسبه می گردد؛ به طور مثال اگر 60 تومان قیمت پله اول منطقه یک در نظر گرفته گردد این عدد ضرب در میزان کاهش مصرف در دوره مشابه شده و میزان پاداش بدست می آید.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه اگر مشترک 10 درصد میزان مصرف خود را کاهش دهد، صورت حساب آن شخص حدود 20 درصد کاهش می یابد، گفت: تعرفه های برق به صورت پلکانی محاسبه می گردد و هرچه میزان مصرف افزایش یابد میزان تعرفه نیز به صورت پلکانی افزایش می یابد.

رجبی مشهدی اضافه کرد: به طور مثال اگر از 200 کیلووات ساعت میزان مصرف مشترک به 300 کیلووات ساعت افزایش یابد 100 کیلوات بعدی دو برابر قیمت محاسبه می گردد، اما اگر مشترک میزان مصرف خود را کاهش دهد شامل پاداش خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کاهش مصرف موجب می گردد که اگر صورت حساب 10 درصد کاهش یابد حدود 20 درصد از هزینه کاسته گردد، اظهار کرد: اگر 20 درصد میزان مصرف کاهش یابد 40 درصد از پرداختی مشترک کاسته خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به شرایط لازم برای رایگان شدن قبوض برق، گفت: اگر یک مشتر 200 کیلووات ساعت برق مصرف کند مصرف خود را به 100 کیووات برساند در این شرایط قبض برق این مشترک رایگان خواهد شد.

به گفته رجبی مشهدی، مشترکان پر مصرف مشمول این قاعده نخواهند شد و باید سعی نمایند میزان مصرف خود را کاهش دهند در غیر این صورت 16 درصد قیمت برق این دسته از مشترکان بیشتر محاسبه می گردد، تا کنون نیز برنامه ای برای قطع برق مشترکان پر مصرف در نظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به میزان پرداختی مشترکان، اظهار کرد: مبلغ متوسط قبوض برق مشترکان ماهانه در سال گذشته 12 هزار 500 تومان بوده که سال جاری این عدد به 13 هزار و 500 تا 15 هزار و 500 افزایش یافته است.

منبع: همگردی
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 757

به "قبض برق خود را رایگان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبض برق خود را رایگان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید