ماه عسل در توسکانی: راهنمای سفر و آب و هوا

به گزارش مجله زیتوا، اطلاعات ضروری پیش از سفر به ناحیه

شرایط ورود: گذرنامه با مهلت سفر دست کم سه ماهه

ماه عسل در توسکانی: راهنمای سفر و آب و هوا

زبان رسمی: ایتالیایی

پول رایج: یورو

مدت زمان پرواز (به شهر فلورانس): 12 ساعت از نیویورک سیتی؛ 14 ساعت از لس آنجلس و 14 ساعت از شهر دالاس.

وسایل نقلیه برای سفر به منطقه: خودرو، اتوبوس و قطار

بهترین فصل سفر به ناحیه توسکانی

بهترین فصل ازنظر آب وهوا:

در ماه های مه (اردیبهشت)، سپتامبر (شهریور) و اکتبر (مهر) توسکانی از بهترین آب وهوا برخوردار است. ماه های ژوئیه (تیر) و اوت (مرداد) گرم ترین ماه های سال در این ناحیه محسوب می شوند. همچنین بیشترین تعداد گردشگران در ماه های مه تا سپتامبر از ناحیه بازدید می کنند.

فصل ارزانی قیمت ها:

زمستان، اوایل بهار و اواخر پاییز را می توان فصل شکستن قیمت ها در توسکانی نامید. بااین حال توجه داشته باشید که بسیاری از رستوران های ناحیه در روز کریسمس، هفته اول ژانویه و بیشتر ایام ماه اوت (مردادماه) تعطیل هستند.

مهم ترین جشنواره های ناحیه

جشنواره ( ) در شهر پیزا و در ایام ماه ژوئن (12 خرداد تا 10 تیر) برگزار می شود. در جریان این جشنواره مهیج، قایق های مسابقه ای در رودخانه آرنو ( ) به رقابت می پردازند. جشنواره ( ) نیز هرسال در نخستین یکشنبه ماه سپتامبر، در شهر قدیمی آرتزو ( ) برگزار می شود. یکی دیگر از جشنواره های معروف توسکانی ( ) نام دارد که یک مسابقه اسب دوانی داغ و هیجان انگیز است. این مسابقه نیز هر تابستان در شهر سیهنا ( ) و در میدان زیبای پیازا دل کامپو ( ) برپا می شود.

کارهایی که باید در توسکانی انجام داد

در سفر به توسکانی حتما از خوراکی های دل چسب این ناحیه میل کنید. در ایام اقامتتان هرگاه برای تفریح از خانه بیرون می روید با خودتان ساعت به همراه نبرید. ازآنجایی که این ناحیه ساعت ها تفکر آرامش بخش، گشت و گذار طولانی و سیاحت مهیج را به میهمانانش پیشکش می کند، بهتر است مسافران راهی این دیار در اندیشه گذشت زمان نباشند.

پیشنهاد می کنیم از فراورده های سنتی توسکانی مانند روغن زیتون، قارچ های خوشمزه مثل پورچینی و قارچ دنبلان، گوشت سرخ شده، سوسیس و کالباس مخصوص سالامی، پنیرهای گوسفندی مانند ریکوتا و پکورینو حتما میل کنید. در وهله بعد، بازدید از قلعه ها و انگورستان های معروف ناحیه چیانتی ( ) را در برنامه سفرتان بگنجانید.

شهر سیه نا ( )

شهر دلپذیر سیه نا در مرکز ناحیه توسکانی واقع شده است و جزو اماکنی است که گردشگران توسکانی باید حتما از آن دیدن کنند. سیه نا با جلوه خاص و معروفیت بی نظیرش یکی از شهرهای قرون وسطایی ایتالیا به شمار می رود که خیلی خوب محفوظ مانده است. این شهر در دوران قرون وسطا مبدا رویش و پیشرفت سریع دانش و هنر به حساب می آمد. کلیسای جامع گوتیک، خیابان های ناهموارو قصرهای سنگی این شهر زیبا برای خیال پردازی ایده آل هستند. همچنین میدان بزرگ و معروف پیازا دل کامپو ( ) در مرکز این شهر جای گرفته است.

شهر سان گیمیگنانو ( )

این شهر شگفت آور در اصل با نام شهر برج های زیبا شناخته می شود و نزدیک سیهنا واقع شده است. سان گیمیگنانو به خاطر 14 منار مخروطی کلیساهایش که از میان 72 منار اصلی شهر به جای مانده است، در کانون توجه گردشگران واقع شده است. منارهای یادشده روزگاری افق مریی شهر سان گیمیگنانو را ترسیم می کردند. در این شهر از دکان ها، رستوران ها، گالری های کوچک هنری و به طور خاص، از کلیسای رویایی ( ) که متعلق به قرن دوازدهم میلادی است، بازدید کنید. دیوارهای این کلیسای خیال انگیز با نقاشی های دیواری پر ظرافتی تزیین شده و در سقف آبی رنگ و طاق مانند کلیسا، ستاره های به رنگ طلایی نقش بسته است.

شهر پیزا ( )

پیزا در غرب ناحیه توسکانی واقع شده است و بیشتر به خاطر برج کجش شناخته شده است. هنگام بازدید از این شهر حتما از کلیسای اعظم ( ) و نقاط سه گانه شگرف آن، یعنی (تعمید گاه)، (گورستانی که صلیبیون خاک آن را از سرزمین مقدس آورده اند) و (کلیسای جامع) دیدن کنید. بالای سکوی وعظ و خطابه این کلیسا چراغی آویخته شده است که چراغ گالیله نامیده می شود. گفته می شود که همین چراغ نظریه قانون آونگ را به گالیله القا کرده است!

شهر ولترا ( )

ازآنجایی که شهر ولترا روی فلاتی بلند در غرب توسکانی قرار گرفته است، چشم اندازهای خیره کننده ای را به روی منطقه ها بیرون از شهر می گشاید. معروفیت این شهر برای مجسمه های زیبایی است که به دست صنعتگران شهر و با استفاده از سنگ مرمر سفید معادن همین شهر ساخته شده اند. همچنین موزه ( ) که یکی از بزرگ ترین کلکسیون های صنایع دستی مربوط به تمدن اتروسک را در خود جای داده است، در این شهر واقع شده است. ازجمله آثار بی نظیر این موزه می توان به 600 عدد کوزه محتوی خاکستر مرده اشاره کرد که روی هرکدام از آن ها حکاکی های ظریفی اجرا شده است.

شهر لوکا ( )

گشت وگذار در شهر لوکا که در بخش شمالی ناحیه توسکانی واقع شده است، بسیار شادی آفرین است. در این شهر به بازدید از کلیساهای بزرگ ( ) بروید و در میان ستون های پرشمار این کلیساها جست وخیز کنید تا احساس شعف سرتاسر وجودتان را در برگیرد. سپس به بازار روباز ( ) سری بزنید و کمی با اهالی شهر حشرونشر کنید. اگر فرصت داشتید حتما برای قدم زدن به باغ اعجاب انگیزی که در نزدیکی ویلای سلطنتی ( ) واقع شده است هم بروید. ویلای نامبرده روزگاری خانه خواهر ناپلون بناپارت بوده است. یادآور می شویم که این باغ از ماه دسامبر تا فوریه (11 آذر تا 10 اسفندماه) تعطیل است.

اما جشنواره موسیقی ای که در خلال ما ه های ژوئیه و اوت (تیر و مردادماه) در محوطه تئاتر تابستانی ویلای سلطنتی برگزار می شود، یکی دیگر از جاذبه های شهر لوکا به شمار میرود. ایده برپا کردن تئاتر تابستانی در این ویلا، نخستین بار هنگام اجرای برنامه درخت آرایی در باغ این ویلا شکل گرفت.

شهر آرتزو ( )

این شهر در منطقه جنوب شرقی توسکانی واقع شده است و یکی از مراکز سه گانه اصلی ساخت طلا و جواهر در ایتالیا برشمرده می شود. در شهر آرتزو شما با نقاشی های دیواری خیره کننده ای روبرو می شوید که به طور خاص، نباید بازدید از کلکسیون نقاشی دیواری کلیسای سان فرانسیسکو (متعلق به قرن سیزدهم) را از دست بدهید. در این نقطه، همچنین شیشه کاری های منقوش با طرح ها و رنگ های بسیار زیبا نظرتان را جلب می کند و دیدنی ظروف سفالی مربوط به عهد اتروسک هم خالی از لطف نخواهد بود. توصیه می کنیم به مغازه های عتیقه فروشی در پیازا گرانده ( ) هم سری بزنید و از نمایشگاه های رو بازی که در اولین یکشنبه هرماه در این شهر برپا می شود، دیدن کنید.

شهر کورتونا ( )

خیابان های شیب دار، کوچه های باریک و ساختمان های قدیمی کورتونا جذابیت خاصی به آن بخشیده اند. این شهر قرون وسطایی بر فراز یک تپه بنا شده است و به خاطر کلیساها، موزه های کوچک و مغازه های عتیقه فروشی فاخرش بر سر زبان هاست. از گذرگاه ( ) که هر دو طرف آن را باغ پوشانده است به سمت بالا پیش بروید تا به کلیسای سانتا مارگریتا ( ) برسید. از کنار این کلیسای خوش نما چشم اندازهای بسیار زیبایی به منطقه ها اطراف گشوده می شود.

به نظر شما کدام یک از شهرهای ناحیه توسکانی دل انگیزتر است؟ دیدگاه هایتان را در خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: Theknot

منبع: کجارو
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1665

به "ماه عسل در توسکانی: راهنمای سفر و آب و هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه عسل در توسکانی: راهنمای سفر و آب و هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید