مدیر اشتغال و کارآفرینی استان البرز: اتفاقات خوبی برای توسعه مشاغل خانگی البرز افتاده است

به گزارش مجله زیتوا، مدیر اشتغال و کارآفرین اداره کل تعاون،کار و رفاه استان البرز در اولین کارگروه علمی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی البرز گفت : در مدت کمی که از شروع طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز می گذرد اتفاقات خوبی افتاده و شاهد بازخوردهای مثبتی بوده ایم.

مدیر اشتغال و کارآفرینی استان البرز: اتفاقات خوبی برای توسعه مشاغل خانگی البرز افتاده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛ ابراهیم شادمهر در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی از جزئیات اقدامات صورت گرفته در مورد ساماندهی مشاغل خانگی در استان از ابتدای راه اندازی تا به امروز گفت: از سال 96 تا کنون بیش از 30 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان توزیع شده که در شرایط مالی کنونی مبلغ قابل توجهی است.

وی اضافه نمود: در مدت کمی که از شروع طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز می گذرد اتفاقات خوبی افتاده و شاهد بازخوردهای مثبتی بوده ایم.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز ادامه داد: با توجه به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با اشتغال زایی سروکار دارد، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواه ناخواه با آن درگیر است و هر چند در فرایند اجرای آن دخالتی ندارد ولی در سیاست گذاری نقش پررنگی ایفا می نماید.

وی خاطر نشان کرد : دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی مستقر است و همه دستگاه های درگیر با این طرح باید با جهاد دانشگاهی همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا با عامل و هم افزایی بتوانیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

شادمهر با اشاره به یکی از آسیب های اجرای طرح های مشاغل خانگی شرح داد: بسیاری از کسانی که پیش از این در قالب طرح های مساغل خانگی از تسهیلات بانکی استفاده نموده اند در حال حاضر فعال نیستند و ما در اجرای طرح توسعه ملی مشاغل خانگی به دنبال راهی هستیم که این تجربیات تکرار نگردد.

وی شرح داد: با توجه به اینکه امکان وجود ندارد که برای هر یک از افرادی که از این تسهیلات استفاده می نمایند ناظری در نظر گرفته گردد، باید در اجرای این طرح به گونه ای پیش برویم که متقاضی اینقدر توانمند گردد و به حدی احساس احتیاج پیدا کند که فعالیت خود را به پایداری برساند.

شادمهر اضافه نمود: شاید در رشته های هنری که فرد با علاقه و ذوق حرفه ای را می آموزد این آسیب کمتر باشد ولی در سایر رسته های مشاغل خانگی این آسیب وجود دارد.

وی تاکید نمود: از سال 96 تا کنون بیش از 30 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان توزیع شده که در شرایط مالی کنونی مبلغ قابل توجهی است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه فرایند صدور مجوز مشاغل دیگر به شکل سنتی انجام نمی گردد، ادامه داد: فرایند صدور مجوز برای مشاغل خانگی بسیار تسهیل شده و به صورت الکترونیکی انجام می گردد و دیگر شاهد اتلاف وقت متقاضین نیستیم.

شادمهر گفت: کسانی که برای اخذ مجوز و دریافت تسهیلات اقدام می نمایند باید فرصت پیش روی خود را مغتنم بشمارند و شغلی که ایجاد نموده اند را به مرحله ثبات و توسعه برسانند.

در ادامه ابوالحسن قاسم پور مدیر دفتر تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی البرز نیز گزارشی در مورد فاز های مطالعاتی و تحقیقاتی ونیز فراخوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان از سوی جهاد ارائه کرد.

همچنین دراین نشست پیشنهاداتی در مورد پیاده سازی هدفمند و موثر طرح در استان ارائه وبررسی شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1134

به "مدیر اشتغال و کارآفرینی استان البرز: اتفاقات خوبی برای توسعه مشاغل خانگی البرز افتاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر اشتغال و کارآفرینی استان البرز: اتفاقات خوبی برای توسعه مشاغل خانگی البرز افتاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید