مرکز شتاب دهنده نوآوری بانک تجارت افتتاح شد

به گزارش مجله زیتوا، همزمان با چهل سالگی بانک تجارت، مرکز نوآوری این بانک به عنوان یک بانک شتاب دهنده حوزه فین تک با نام پنجره نوآوری تجارت (TIWIN) و با هدف توسعه فعالیت های حمایتی از کسب و کارهای فناورانه افتتاح شد.

مرکز شتاب دهنده نوآوری بانک تجارت افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، بنابراعلام روابط عمومی بانک تجارت، مراسم افتتاح مرکز نوآوری بانک تجارت روز چهارشنبه بیست وهفتم آذرماه با حضور قائم مقام مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و هیات عامل این بانک، مدیران شرکت های فعال در حوزه فین تک ها و استارت آپ ها در کارخانه نوآوری آزادی برگزار گردید.

هیبت الله سمیع معاون مدیرعامل بانک تجارت در سازمان و سرمایه گذاری در این مراسم با اشاره به تلألو 130 سال تجربه و تخصص در 40 سال خدمت بانک تجارت به عرصه اقتصاد و کارآفرینی میهن اسلامی گفت: آنالیز فرایند صنعت بانکداری نشان می دهد که بانک ها دیگر نمی توانند با روش های سنتی ادامه کار دهند و اتخاذ روینمودهای هوشمندانه متناسب با تغییرات گسترده به وجود آمده در فضای کسب وکار ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

سمیع به تغییرات به وجود آمده در انتظارات مشتریان از بانک ها اشاره نمود و اضافه نمود: امروزه بانک ها به سرعت در راستا طراحی محصولات سفارشی شده و راه چاره محوری به جای محصول محوری در حرکت هستند و از یک ارائه نماینده خدمات بانکی معمول فراتر رفته و به نوعی تسهیل نماینده کسب وکارها هستند. وی اضافه نمود: در این شرایط ارائه خدمات مشاوره ای، طراحی زنجیره ارزش و تامین راهکارهای ایجاد ارزش اضافه نمود از جمله چالش هایی است که بانک ها با آن روبرو هستند.

معاون مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه درصد بالایی از مشتریان بانک ها از پلتفورم های استارت آپی استفاده می نمایند اضافه نمود: بنابراین بانک ها نیز برای تداوم و توسعه همکاری با مشتریان چاره ای جز روزآمد شدن و همراهی با فرایند موجود ندارد.

سمیع یادآور شد: بانک تجارت نیز در سال های اخیر سعی داشته نقش مدل های کسب وکارهای نوین را در برنامه های استراتژیک خود پررنگ تر کند و از این رو در کنار کلان پروژه تحول در حوزه فناوری اطلاعات خود، همزمان پروژه بانکداری دیجیتال را نیز در دستور کار قرار داده و در این راه استفاده از فین تک ها در مواردی همچون شخصی سازی خدمات بانکی را پیش بینی نموده است. تشکیل کمیته راهبری کسب وکارهای مبتنی بر فناوری های نوین و به دنبال آن تدوین استراتژی بانکداری اجتماعی، پروژه تجارت نت، رمز ارز ققنوس و امروز افتتاح پنجره نوآوری تجارت حاصل فعالیت بانک تجارت در این عرصه است.

عضو هیات عامل بانک تجارت اضافه نمود: امیدواریم با افتتاح این مرکز، فضای مناسب تعامل کارآمد با استارت آپ ها و کسب وکارهای دانش بنیان متناسب با نیازهای این بخش به نحو مطلوب برای بانک تجارت فراهم آید.

کلانتری نژاد مدیرعامل شرکت هم آوا در ابتدای این مراسم ضمن معرفی و اشاره به سابقه فعالیت و دستاوردهای شرکت هم آوا، گزارشی از نحوه شکل گیری کارخانه نوآوری آزادی واقع در ابتدای بزرگراه شهید لشکری ارائه کرد.

علی محمدی مدیرعامل شرکت بازرگان گستر آینده آسیا نیز به عنوان دیگر سخنران این مراسم به تشریح حوزه فعالیت های این شرکت و چرخه عمر محصولات، افزایش انتظارات مشتریان و رقابت شدید در این بازار پرداخت.

مرکز نوآوری بانک تجارت در مساحت حدودا 650 متر مربع در کارخانه نوآوری آزادی از این پس به ارائه خدماتی همچون ارائه زیرساخت های فیزیکی برای استقرار استارت آپ های حوزه فین تک، منتورینگ و برگزاری کارگاه های تخصصی راه اندازی کسب وکار، تشکیل تیم های متقاضی حضور در این مرکز شتاب دهنده و در نهایت سرمایه گذاری در استارت آپ های پیروز می پردازد.

بازدید از واحدهای مختلف این مرکز از جمله کارگاه زاویه، مرکز نوآوری آی فینک، نمایشگاه دایم صادرات، شتاب دهنده سلامت الکترونیک کارا و مرکز نوآوری دیجی کالانکست از دیگر بخش های این رویداد بود.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 413

به "مرکز شتاب دهنده نوآوری بانک تجارت افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز شتاب دهنده نوآوری بانک تجارت افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید