مقاله: آبشار همیلتون کجاست؟

به گزارش مجله زیتوا، هر رودخانه و یا نهری که به سمت پرتگاه نیاگارا جریان داشته باشد، باعث ایجاد یک و یا تعداد بیشتری آبشار می گردد. از آنجاییکه همیلتون شهری تماما صنعتی بود که به ساخت و فراوری فولادش شهره داشت، تا سال 2008 هم آبشارهای این شهر حتی به وسیله ساکنانش چندان شناخته شده نبود. تا اینکه شخصی به نام کریس اکلوند که یکی از اهالی شهر همیلتون بود، آبشارهای این شهر را معروف کرد.

مقاله: آبشار همیلتون کجاست؟

آبشار همیلتون در کشور کانادا و در 50 مایلی غرب شهر همیلتون واقع شده است و علت معروف بودن این شهر، آبشارهای آن است. در همیلتون بیش از 100 آبشار وجود دارد و شاید برایتان جالب باشد بدانید که علت وجود این تعداد آبشار در یک شهر صنعتی چه می تواند باشد. علت این موضوع در واقع نزدیکی همیلتون به آبشارهای نیاگارا است که یک میزان از آن از نیویورک، انتاریو، میشیگان و ایلینویز می گذرد.

حتی امروز هم هیچ کس به درستی نمی تواند میزان و تعداد دقیقی از آبشارهای این شهر داشته باشد، اگر چه تا حالا در آن 130 آبشار معرفی شده است اما برخی از منابع گفته اند که تعداد آن ها بیشتر از 130 و حدود 150 عدد است. علت این برآورد ها و مشخص نبودن تعداد دقیق آبشارهای همیلتون این است که 50 تا 60 عدد از آنها، فقط در یک دوره زمانی خاص جاری می شوند. در نتیجه تعداد دقیقه آنها بستگی به فصل های سال دارد و همین موضوع، باعث سردرگمی و سخت بودن شمارش تعداد آنها می گردد.

منبع مقاله: آبشار همیلتون کجاست؟

انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1634

به "مقاله: آبشار همیلتون کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آبشار همیلتون کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید