نقاط کوانتومی وارد پنجره های ساختمان ها می شوند

به گزارش مجله زیتوا، UbiQD قصد دارد استقرار فناوری پنجره کوانتومی خود را در سال 2022 تسریع کند. پروژه های نصب پنجره دیگری در نیومکزیکو، کلرادو و استان واشنگتن برنامه ریزی شده است.

نقاط کوانتومی وارد پنجره های ساختمان ها می شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت یوبی کیودی (UbiQD) اعلام نمود که پنجره های تولید انرژی خود را در سه سایت تجاری نصب کرده است. این شرکت به صورت پایلوت پنجره خورشیدی نقطه کوانتومی خود را در ساختمان های تجاری نصب می کند.

UbiQD مخفف Ubiquitous Quantum Dots، یک شرکت مواد پیشرفته مستقر در نیومکزیکو، یک سری از این پنجره های خورشیدی خود را در هتلی در لوس آلاموس، نیومکزیکو نصب کرده است. هتل Holiday Inn Express، دفتر مرکزی UbiQD و آزمایشگاه ملی انرژی های تنوپذیر هر کدام اکنون پنجره هایی را در خود جای داده اند که با فناوری نقاط کوانتومی متمرکزکننده خورشید در شیشه مجهز شده اند. این سه سایت به عنوان محلی برای استفاده آزمایشی از این فناوری برای بررسی پارامترهایی مانند جهت پنجره، نقش این فناوری در زمان های مختلف روز، فصلی بودن عملکرد، دما، روش های ساخت و نصب عمل خواهند کرد.

این نصب های آزمایشی در پروژه های ساختمانی، اولین آزمایش های واقعی UbiQD بوده و هدف آزمایش ها تأیید اهمیت پارامترهایی مانند جهت پنجره، زمان روز، فصلی بودن، دما، و روش های ساخت و نصب است.

شیشه های عایق دو جداره را می توان در بیشتر سازه ها نصب کرد. دومینیک اوترو، مدیر منطقه ای GlazTech گفت: ما عاشق کار با تیم UbiQD هستیم، پیشرفت این فناوری نو هیجان انگیز و بسیار دلگرم کننده است.

در اواخر سال 2018، UbiQD یک کمک هزینه فاز دوم تحقیقات نوآوری در کسب و کارهای کوچک (SBIR) را از طریق بنیاد ملی علوم (NSF) دریافت کرد، که 750000 دلار بودجه را طی دو سال برای افزایش تولید اختصاص داد. در سال های 2020 و 2021، NSF کمک های مالی تکمیلی به UbiQD به مبلغ 660000 دلار برای توسعه مستمر پنجره های حاوی نقاط کوانتومی و پروژه های آزمایشی اعطا کرد. برنامه پنجره خورشیدی این شرکت همچنین از NMEDD، وزارت انرژی و چندین سازمان دیگر، پشتیبانی دریافت کرده است و در اواخر سال 2020 این شرکت اعلام نمود که یک سرمایه گذاری 7 میلیون دلاری نیز دریافت کرده است.

برایان پاتریک مارتین، یکی از مالکان Holiday Inn Express و Suites Los Alamos، گفت: ما و شرکایمان از اینکه در خط مقدم فناوری انرژی و پایداری یکپارچه ساختمان هستیم، هیجان زده بوده و صادقانه بگویم که ما خوش شانس بودیم که این فرصت را داشتیم.

UbiQD قصد دارد استقرار فناوری پنجره کوانتومی خود را در سال 2022 تسریع کند. پروژه های نصب پنجره دیگری در نیومکزیکو، کلرادو و استان واشنگتن برنامه ریزی شده است.

شرکت یوبی کیو دی مستقر در لوس آلموس، یک شرکت مواد پیشرفته است که به نوآوری هایی در به کارگیری نقاط کوانتومی در حوزه کشاورزی، انرژی پاک و امنیت روی آورده است. نقاط کوانتومی نو شرکت یوبی کیو دی به شرکت ها کمک می کند تا از این نانومواد برای ارتقاء محصولات خود استفاده کنند. یکی از محصولات شرکت یوبی کیو دی که در فاز اول استفاده از این گرنت پیشرفته، UbiGro است، این محصول یک لایه نوری است که با استفاده از فلورسانس طیف رنگی گلخانه ای بهینه تری برای محصولات ایجاد می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1679

به "نقاط کوانتومی وارد پنجره های ساختمان ها می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاط کوانتومی وارد پنجره های ساختمان ها می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید