خاتمه یک دعوای 10 ساله ، جریمه 8000 یورویی برای بوی بد گاو

به گزارش مجله زیتوا، یک دهه دعوا و شکایت از بوی ناخوشایند و زننده گاوهای مرد همسایه خاتمه با جریمه هشت هزار یورویی برای کشاورز فرانسوی به خاتمه رسید.

خاتمه یک دعوای 10 ساله ، جریمه 8000 یورویی برای بوی بد گاو

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، خانواده باردی از شش نسل پیش در منطقه کانتال در جنوب فرانسه به کار دامداری و نگه داشتن و پرورش گاو مشغول بوده اند و حالا پس از چند دهه بخت با نیکولاس باردی یار نیست که همسایه هایش از دست او به ستوه آمده و به دادگاه شکایت برده اند.

نگه داشتن گاو در مناطق روستایی و خارج از شهر در فرانسه کاری غیرمعمول نیست اما انبار کردن انبوه کود نزدیک خانه همسایه های بازنشسته عامل اصلی به وجود آمدن بوی زننده و ناخوشایند بوده و کار را به دادگاه کشانده است. نگه داشتن گاو در خانه مسکونی هم شکایت دیگر همسایه ها بود و قاضی را به جایی رساند که نیکولاس را برای ایجاد نارضایتی در محدوده محل زندگی گناهکار و مستوجب جریمه بداند.

در دعواهای حقوقی میان ساکنان مناطق روستایی و کسانی که از شلوغی شهر به روستا پناه آورده اند، دادگاه های فرانسه معمولا به نفع تازه واردها رای نمی دهند. پیش از این هم شکایت هایی درباره آزار خروس شلوغ، اردک ها و غازها، جیرجیرک و قورباغه در دادگاه های فرانسه مطرح شده و به جایی نرسیده بود اما ماجرای گاوهای بدبو با تمام موارد پیشین تفاوت داشت.

پرونده آقای باردی پس از حدود یک دهه به بالاترین دادگاه دعواهای جنایی و مدنی رسید و قاضی در مجموع برای آن هشت هزار یورو جریمه صادر کرد؛ شش هزار یورو جریمه برای آزار رساندن به همسایه ها و دو هزار یورو هم هزینه دادرسی. هر چند نیکولاس معتقد است قاضی با دادن این رای حماقت را به اوج رسانده است.

به عقیده قاضی پرونده، بوی نامطبوع ناشی از نگه داشتن گاو چندان نامعمول نیست اما انبار کردن انبوه کود حیوانی نزدیک محل زندگی انسان ها و استفاده غیرقانونی از ساختمان مسکونی به عنوان گاوداری و طبعا فراوری فراوان کود می تواند نمونه هایی از آزار باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 312

به "خاتمه یک دعوای 10 ساله ، جریمه 8000 یورویی برای بوی بد گاو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه یک دعوای 10 ساله ، جریمه 8000 یورویی برای بوی بد گاو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید