پیست اتومبیل رانی فرمول یک زرندیه آماده بهره برداری است

به گزارش مجله زیتوا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان امروز نهم تیرماه 1400، با اشاره به پیشرفت قابل قبول پروژه ساخت اولین پیست اتومبیل رانی در استان مرکزی اظهار کرد: اولین پیست اتومبیل رانی با قابلیت برگزاری مسابقات فرمول یک در کشور و با استانداردهای فدراسیون اتومبیل رانی و با کاربری مسابقات در سطح بین المللی در حال ساخت است.

پیست اتومبیل رانی فرمول یک زرندیه آماده بهره برداری است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اضافه نمود: اتودروم بین المللی سرزمین ایرانیان در شهرستان زرندیه در زمینی به مساحت 85 هکتار و با طولی حدود 5 کیلومتر در حال احداث است، این پیست شامل 18 پیچ است که از مجذوب کننده ترین پیچ های معروف پیست های فرمولا جهان نظیر سیانگ مالزی، آلمان، آسیا فرانکور شامپ بلژیک، کاروسل آلمان، ژاپن، سیلوراستون بریتانیا الهام گرفته شده و حداکثر سرعت در این پیست بیش از 300 کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است.

او اظهار کرد: این پیست با مشاوره شرکت هایی چون tike آلمان (طراح و سازنده 10 پیست فرمول یک) طراحی شده است.

مرزبان در مورد مقدار پیشرفت فیزیکی پروژه گفت: تا به امروز 90 درصد پیست و ساختمان اصلی ساخته شده است و تا خاتمه تیرماه 1400 به بهره برداری می رسد.

او اضافه نمود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد تومان و 1,5 میلیون یورو در حال تکمیل است و برای 200 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار کرد: امکانات موجود در این مجموعه نویدبخش حضور بروزترین خودروهای فرمول یک، حرفه ای ترین رانندگان این عرصه و تجربه جدیدی از هیجان، سرعت و شنیدن صدای غرش موتورهای فرمول یک برای تمامی ایرانیان در کشور است.

مرزبان گفت: با توجه به استانداردهای بین المللی، اصول طراحی حرفه ای در ایمنی اتودرم بین المللی تهران، در فرایند ساخت این پیست به طور کامل لحاظ شده است. در واقع ایمن سازی پیست بر اساس شبیه سازی حرکت و سرعت ماشین ها و نوع پیچ ها در فضای مجازی اجرا شده است.

او افزود: تمام مقررات و آیین نامه های مرتبط به ایمنی راننده و تیم همراه در دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت بسته به نوع استفاده از پیست به افراد آموزش داده می گردد.

مرزبان با اشاره به استفاده از ظرفیت بالای ورزش اتومبیل رانی در صنعت گردشگری، توضیح داد: بهره برداری از این پیست می تواند فضای مناسب برای ایجاد هیجان در کنار خانواده ایجاد کند و در کنار آن به جلب سرمایه های ورزشی، ارز آوری و سرمایه گذاری خارجی بیانجامد.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1451

به "پیست اتومبیل رانی فرمول یک زرندیه آماده بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیست اتومبیل رانی فرمول یک زرندیه آماده بهره برداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید