چرا فروختن آیفون خطرناک است؟، توصیه های مهم اپل به دارندگان آیفون

به گزارش مجله زیتوا، اپل به همه دارندگان آیفون هشدار می دهد که هرگز گوشی های خود را نفروشند، چرا که بسیار خطرناک است. مگر اینکه قبل از فروش، به توصیه های اپل عمل کنید.

چرا فروختن آیفون خطرناک است؟، توصیه های مهم اپل به دارندگان آیفون

به گزارش همشهری؛ اگر قصد فروش آیفون خود را دارید، اپل توصیه هایی جدی برایتان دارد. نادیده گرفتن این توصیه ها خطرناک است و می تواند شما را در معرض افشای اطلاعات قرار دهد.

اپل در یک اعلامیه رسمی، تمام مراحلی را که باید قبل از فروش یا هدیه دادن آیفون یا آیپد انجام دهید، شرح داده است. اولین قدم انتقال اطلاعات به دستگاه تازه خود است، اما موارد را به صورت دستی از دستگاه قدیمی خود حذف نکنید. زمانی که با اپل آی دی (Apple ID) خود وارد آی کلاود (iCloud) شدید، نباید مخاطبین، تقویم ها، یادآوری ها، اسناد، عکس ها یا هر اطلاعات دیگری از را به صورت دستی در آن حذف کنید. این کار باعث حذف محتوای شما از سرور های آی کلاود و هر یک از دستگاه های متصل به آی کلاود می گردد.

ابتدا با استفاده از آی کلاود از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. وای فای را فعال کنید و سپس به Settings > Your Name > iCloud > iCloud Backup بروید. سپس روی Back Up Now ضربه بزنید و تا خاتمه فرآیند به Wi-Fi متصل بمانید.

هنگامی که از محتوای خود نسخه پشتیبان تهیه کردید یا اطلاعات را در دستگاه تازهی ذخیره کردید، باید نسخه قبلی خود را پاک کنید. از آی کلاود و اپ استور خارج شوید و اگر اطلاعات خود را به گوشی دیگری غیر از آیفون (مانند اندروید) تغییر داده اید، آی مسیج (iMessage) را لغو کنید. برای لغو آی مسیج، به Settings > Messages رفته و iMessage را خاموش کنید.

بعد به Settings > General > Transfer or Reset Device > Erase All Content and Settings بروید. در نهایت دستگاه قدیمی خود را از فهرست دستگاه های مورد اعتماد حذف کنید. برای پیدا کردن دستگاه های مورد اعتماد، به Settings > Your Name و سپس به پایین بروید. می توانید دستگاه های مورد اعتماد را تکی انتخاب و در صورت احتیاج آن ها را حذف کنید.

اگر این مراحل را دنبال نکنید، مالک تازه ممکن است بتواند به بعضی یا همه اطلاعات خصوصی شما دسترسی داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1402 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1973

به "چرا فروختن آیفون خطرناک است؟، توصیه های مهم اپل به دارندگان آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فروختن آیفون خطرناک است؟، توصیه های مهم اپل به دارندگان آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید