چرا کارلوس کی روش برای فوتبال ایران خطر دارد؟

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران: کارلوس کی روش قرار است تا 48 ساعت آینده به نام سرمربی تیم ملی عراق معرفی شود؛ شایعه ای که دست کم امروز در رسانه های عراقی شکل گرفته این موضوع را بازتاب می دهد که کی روش با مسئولان فوتبال عراق به توافق رسیده و فقط مانده امضای قرارداد.

چرا کارلوس کی روش برای فوتبال ایران خطر دارد؟

به گزارش خبرنگاران، کی روش در شرایطی قرار است به پیشنهاد همسایه ایران جواب مثبت دهد که روزگار زیادی را به نام سرمربی تیم ملی ایران مشغول به کار بود و بعد هم مدت اندکی را به نام سرمربی کلمبیا فعالیت کرد. حالا، اما به نظر می رسد مورد توجه عراقی ها قرار گرفته تا طلسم طولانی مدت نرفتن عراقی ها به جام جهانی شکسته شود.

همین مورد می تواند زنگ خطر جدی ای را برای فوتبال ایران به صدا دربیاورد؛ عراق در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی حریف ایران است و حالا حضور کی روش می تواند این بازی را دشوارتر از قبل کند. ایران همینطوری در بازی کردن با عراق مشکل داشت چه برسد به آنکه سرمربی ای داشته باشد که بازیکنان ایران را بهتر از خودشان بشناسد!

از طرفی انجام احتمالی بازی در زمینی دیگر غیر از ورزشگاه آزادی می تواند عراقی ها را از لحاظ روحی هم در شرایط بهتری قرار دهد. البته که این مورد تنها خطر احتمالی کی روش برای فوتبال ایران نیست چون حضورش دو قطبی ایران - کره جنوبی در این گروه را هم می شکند. شاید بیش از ایران، کره جنوبی از انتخاب کی روش به نام سرمربی تیم ملی فوتبال عراق نگران باشد. کی روش در زمان حضورش در فوتبال ایران بار ها نشان داد راه بردن کره جنوبی را بلد است و فرقی برایش ندارد بازی با کره در چه سطحی برگزار شود.

پس به غیر از ایران، حضور کی روش، جایگاه کره جنوی در این گروه را هم به خطر می اندازد. درست است که روی کاغذ عراق ضعیف تر از ایران و کره جنوبی است، ولی حضور مربی کی روش که با سبک تدافعی خاصش بلد است چطور از تیم های بزرگ امتیاز بگیرد، زنگ خطری جدی برای فوتبال ایران است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1454

به "چرا کارلوس کی روش برای فوتبال ایران خطر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کارلوس کی روش برای فوتبال ایران خطر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید