چشم انداز روشن آزادسازی پول های بلوکه شده در کره جنوبی وجود دارد

به گزارش مجله زیتوا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: چشم انداز روشن تری نسبت به گذشته وجود دارد و امیدواریم که در اسرع وقت مطالبات خودمان را دریافت کنیم.

چشم انداز روشن آزادسازی پول های بلوکه شده در کره جنوبی وجود دارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، حسین نوش آبادی در گفت وگو با خانه ملت، به پول های بلوکه شده کشورمان در سئول اشاره کرد و گفت: رایزنی هایی برای آزاد سازی پول های بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی در حال انجام است، اما اینکه انتها این مراودات به کجا می رسد مشخص نبوده است.

کننده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس اضافه کرد: کره ای ها باید براساس توافقات اجرا شده طلب کشورمان را پرداخت کنند و این هم در چارچوب قراردادهای منعقد شده مطرح است.

وی اظهار کرد: کره جنوبی می خواهد با عدم پرداخت پول های بلوکه شده کشورمان فرصت سوزی کنند که چنین موضوعی برای ما پذیرفتی نیست؛ لذا تلاش دستگاه دیپلماسی و دولت باید مضاعف شود که پول های بلوکه شده ما در دیگر کشورها پرداخت شود.

این کننده مردم در مجلس شورای اسلامی شرح داد: کره جنوبی نباید به بهانه تحریم ها، پول های کشورمان را بلوکه کنند و در قبال آن کالا بدهند؛ ضمن اینکه اگر قرار باشد نفت بفروشیم و نتوانیم پول آن را دریافت کنیم وجهه خوبی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به رایزنی های اجرا شده این احتمال وجود دارد که پول های بلوکه شده کشورمان در آینده ای نه چندان دور آزاد شوند، گفت: چشم انداز روشن تری نسبت به گذشته وجود دارد و امیدواریم که در اسرع وقت مطالبات خودمان را دریافت کنیم البته باید مسئولان ذی ربط با جدیت این موضوع را دنبال کند چرا که حق قانونی ما به شمار می فرایند.

وی اضافه کرد: کره ای ها هم باید بدانند که طلب خود را دریافت خواهیم کرد و اتفاقا خسارات این چند سال اخیر را هم از آنها پس خواهیم گرفت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1228

به "چشم انداز روشن آزادسازی پول های بلوکه شده در کره جنوبی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز روشن آزادسازی پول های بلوکه شده در کره جنوبی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید