آمریکا کوبا را در فهرست سیاه مقابله باتروریسم قرارداد

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، دولت ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اظهار داشت که کشور کوبا را به فهرست سیاه کشورهایی افزوده است که در حوزه مقابله با تروریسم بطور کامل همکاری نمی کنند، و حضور چریکهای چپ گرای کلمبیایی را متهم کرد.

آمریکا کوبا را در فهرست سیاه مقابله باتروریسم قرارداد

بدین ترتیب، کوبا به همراه چهار کشور ایران، سوریه، کره شمالی و ونزوئلا در این فهرست ادعایی دولت آمریکا قرار گرفت. در واقع این نخستین بار است که کوبا از سال 2015 در این فهرست قرار می گیرد.

وزارت خارجه آمریکا ضمن اعلام این خبر به حضور مذاکره کنندگانی به نمایندگی از ارتش آزادیبخش ملی کلمبیا (ELN)- چریکهای چپ گرا- اشاره کرد که در سال 2017 برای گفتگو با دولت بوگوتا به هاوانا، پایتخت کوبا سفر کردند اما بازنگشتند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه منتشره خود ادعا کرد: خودداری کوبا از مشارکت سازنده با دولت کلمبیا نشان می دهد که این کشور در حمایت از تلاش های کلمبیا جهت تضمین یک صلح پایدار و منصفانه، امنیت و شکوفایی برای ملت خود با آمریکا همکاری نمی کند.

در واکنش به این ادعای دولت آمریکا، کارلوس فرناندز دی کاسیو یک مقام بلندپایه در دولت کوبا ضمن اشاره به حمله های شبه نظامیان ضد-کمونیست در دهه های گذشته اعلام نمود که کوبا در واقع خود یک قربانی تروریسم است.

وی در ادامه اضافه نمود: تاریخچه ای طولانی از اقدامات تروریستی دولت آمریکا علیه کوبا و همچنین همدستی مقامات آمریکا با افراد و سازمانهایی که یک چنین اقدامات [تروریستی] را از خاک آمریکا سازماندهی، تأمین مالی و اجرا کرده اند، وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 726

به "آمریکا کوبا را در فهرست سیاه مقابله باتروریسم قرارداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا کوبا را در فهرست سیاه مقابله باتروریسم قرارداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید