ابتکار زیبای ناسا برای انتخاب نام مریخ نورد جدید خود

به گزارش مجله زیتوا، ناسا فرآیند ثبت و دریافت نام برای مریخ نورد جدید خود را با روشی متفاوت آغاز کرد.

ابتکار زیبای ناسا برای انتخاب نام مریخ نورد جدید خود

به گزارش خبرنگار ، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد ثبت نام رسمی برای انتخاب نام مریخ نورد آینده این سازمان که قرار است تا سال 2020 به سمت سیاره مریخ پرتاب گردد، آغاز شده است. علاقه مندان برای ارسال نام مورد نظر خود تا 10 آبان ماه سال جاری می توانند با مراجعه به سایت رسمی ناسا، اسم مورد نظر خود را ثبت کنند.

ماهواره های کوچک ناسا، اکتشافگران جدید اعماق منظمومه شمسی

ناسا در اقدامی بی سابقه یا کم سابقه از تمامی طرفداران علوم فضایی و علاقه مندان به تجهیزات فضانوردی این سازمان خواسته است تا از میان اسامی مناسب برای دختران و پسران، نامی شایسته را برای مریخ نورد جدید این سازمان انتخاب کنند. سازمان فضایی آمریکا اعلام کرده است نام ارسالی باید از میان اسامی قابل نام گذاری برای پسران و دختران باشد و واژه های متفرقه و بی معنا در انتخاب نهایی قرار نمی گیرند.

انتخاب نام مریخ نورد جدید ناسا توسط مردم

در حال حاضر مرحله نخست جمع آوری اسم ها آغاز شده است و همه می توانند با مراجعه به سایت ناسا اسم مورد نظر خود را اعلام کنند. پس از این مرحله که تا اواسط آبان ماه ادامه دارد، ناسا با کمک رای مردم نام های برتر را انتخاب کرده و اسامی راه یافته به مرحله بعد را اعلام می کند. در نهایت تعدادی از میان نام هایی که بیشترین رای را آورده اند، بار دیگر به وسیله رای گیری بهترین و پرطرفدارترین آن ها معین می گردد.

رای گیری اینرنتی در تمامی 52 ایالات آمریکا صورت می گیرد. احتمالا رای گیری نهایی در تاریخ 29 بهمن سال 1398 انجام می پذیرد و مریخ نورد جدید ناسا با نامی شایسته و ماندگار راهی سیاره سرخ می گردد. این کاوشگر قصد دارد تحقیقات گسترده ای را روی سطح مریخ انجام داده و راز های پنهان این سیاره را برای همه جهان آشکار کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 116

به "ابتکار زیبای ناسا برای انتخاب نام مریخ نورد جدید خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار زیبای ناسا برای انتخاب نام مریخ نورد جدید خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید