اسدی: درخواست باشگاه داماش پارسه برای ثبت TMS قانونی نبود

به گزارش مجله زیتوا، رئیس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در مورد حق رشد علیرضا جهانبخش و جریمه 10 هزار فرانکی فیفا، توضیحاتی ارائه کرد.

اسدی: درخواست باشگاه داماش پارسه برای ثبت TMS قانونی نبود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حمیرا اسدی، رئیس روابط بین الملل فدراسیون در مورد اتفاقات هفته گذشته در مورد علیرضا جهانبخش و اعتراض مدیرعامل باشگاه داماش پارسه تهران گفت: باشگاه داماش پارسه تهران در تاریخ 13 اردیبهشت 1399 با ارسال ایمیل درخواست کرد، جهت اخذ سود مکانیسم مشارکت علیرضا جهانبخش شناسه فردی وی که در حال حاضر در باشگاه برایتون انگلیس فعالیت دارد، توسط فدراسیون صادر گردد.

رئیس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: با توجه به ارجاع موضوع به واحد حقوقی فدراسیون، پیرو جلسات مکرر واحد حقوقی فدراسیون با مسئولین باشگاه در مورد شرایط ثبتی باشگاه در تاریخ 15، 4، 1399 طی نامه 9952370 ، رسماٌ به باشگاه داماش پارسه تهران اعلام شد، نسبت به ارسال اسناد و مدارک ثبت و روزنامه رسمی و آخرین تغییرات و اساسنامه باشگاه اقدام کند. همچنین تأکید شد، داماش پارسه تهران در سال 96 ثبت شده است اما هیئت فوتبال استان تهران سوابق علیرضا جهانبخش را در فصول 89-1388 و 90-1389 در باشگاه داماش تهران ثبت نموده است.

حمیرا اسدی گفت: پس از دریافت مدارک و مستندات ثبتی باشگاه بر اساس نامه شماره 458، 99، ح مورخ 25، 4، 1399، فغان پور رسماً بیان کرد این مؤسسه در تاریخ 28، 3، 1396 با عنوان مؤسسه غیرتجاری داماش پارسه تهران ثبت شده است و ارتباطی به باشگاه داماش تهران ندارد. علیرغم اعلام مراتب به باشگاه مذکور باز هم داماش پارسه تهران بر درخواست غیرقانونی خود پافشاری نموده و در تاریخ 4 مرداماه 1399 درخواست کرد به وسیله سیستم TMS فدراسیون نسبت به ارسال شکایت بر علیه باشگاه برایتون جهت اخذ حق مکانیسم مشارکت جهانبخش اقدام گردد. در همین ارتباط و بر اساس موارد اعلام شده از سوی واحد حقوقی فدراسیون، مراتب ادعای غیرقانونی و جعل عنوان باشگاه داماش پارسه تهران رسماً به فیفا اعلام شد.

اسدی ادامه داد: متأسفانه با وجود جلسات مکرر و اعلام مراتب تخلف به باشگاه، آنها به ارسال ایمیل های پی در پی ادامه داده و بر درخواست غیرقانونی خود پافشاری کردند. در نتیجه علیه فدراسیون در کمیته انضباطی فیفا پرونده ای تشکیل و فدراسیون فوتبال ایران به پرداخت 10 هزار فرانک محکوم شد. در واقع این محکومیت به آبان ماه سال گذشته مربوط است.

وی درباره اتفاقات مربوط به باز شدن پرونده در کمیته اخلاق هم اظهار کرد: در نهایت با توجه به عدم توجه باشگاه به اخطارهای کتبی و شفاهی فدراسیون مراتب تخلف باشگاه داماش پارسه تهران در 12 شهریورماه 1399 به کمیته اخلاق اعلام شد. پس از ارجاع پرونده باشگاه به کمیته اخلاق فدراسیون، مدیر عامل باشگاه داماش پارسه تهران طی نامه مورخ 15، 9، 1399 شماره 859، 121، د اقرار نموده است که باشگاه مذکور در سال 1396 به وسیله ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و نام های مشابه از جمله داماش گیلان و غیره هیچ ارتباطی به این باشگاه ندارد و پذیرفته است که از سال 1396 آغاز به کار نموده و حق مکانیزم مشارکت جهانبخش به این باشگاه تعلق نمی گیرد. مدیر عامل باشگاه ضمن مسترد نمودن شکایت خود بر علیه فدراسیون اعلام نموده از کلیه دعاوی خود صرفنظر نموده و در سرانجام هم درخواست داشت فدراسیون نیز از دعاوی مطرح شده بر علیه این باشگاه صرفنظر کند.

رئیس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در سرانجام گفت: با توجه به اینکه استفاده از عنوان جعلی داماش تهران توسط باشگاه داماش پارسه تهران کاملاً مشهود بوده و محرز است و پافشاری بیش از اندازه باشگاه برای دریافت مطالبات غیرقانونی موجب جریمه 10 هزار فرانکی فدراسیون شده مراتب در کمیته اخلاق فدراسیون در دست رسیدگی است و اقدامات اخیر باشگاه داماش پارسه تهران و سایر افراد نیز به کمیته اخلاق اعلام شده است تا در راستای اقدامات پیشین باشگاه مذکور مورد آنالیز لازم قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1357

به "اسدی: درخواست باشگاه داماش پارسه برای ثبت TMS قانونی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسدی: درخواست باشگاه داماش پارسه برای ثبت TMS قانونی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید