اولین توافقنامه همکاری حمل ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد

به گزارش مجله زیتوا، توافقنامه همکاری های دریایی و کشتیرانی ایران و عمان با حضور وزرای راه و شهرسازی ایران و تجارت صنایع عمان و همچنین رؤسای سازمان بنادر دو کشور امضاء شد.

اولین توافقنامه همکاری حمل ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد

با همراهی هزینه سفر به عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اسلامی در مراسم امضای توافقنامه همکاری های دریایی و کشتیرانی ایران و عمان، اظهار کرد: با امضای قرارداد حمل و نقل دریایی و کشتیرانی بین ایران و عمان، مبادلات و تعاملات تجاری دو کشور با استفاده از ظرفیت کشتیرانی تسهیل خواهد شد.

وی با اشاره به امضای اولین سند حمل و نقل دریایی بین ایران و عمان اضافه کرد: توافقنامه حمل و نقل دریایی و کشتیرانی تجاری بین دو کشور پس از طی مراحل کارشناسی و قانونی به امضای طرفین رسیده است.

وی توضیح داد: تجار و بازرگانان ایرانی تعامل سازنده ای با تجار عمانی دارند و به استناد این توافقنامه، خطوط منظم کشتیرانی بین دو کشور برقرار خواهد شد، ضمن آنکه برای استفاده از بنادر دو طرف در حوزه قوانین مساعدت ها و تسهیل هایی صورت می گیرد.

وی با بیان این که برای اولین بار است که ایران با کشور دوست عمان سند حمل ونقل دریایی امضا و مبادله می نماید، ادامه داد: یکی از درخواست های کشور عمان از ایران، حضور شرکت های خدماتی و مهندسی ایرانی در عمان است، با استقرار شرکت های خدماتی و مهندسی در عمان می توان از ظرفیت های این کشور استفاده بیشتری برد.

وزیر راه همچنین گفت: در حال حاضر سه شرکت هواپیمایی ایران به عمان پرواز دارد، از سویی سلام ایر و عمان ایر نیز به ایران پروازهای مرتبی دارند.

علی بن مسعود آل سنیدی، وزیر بازرگانی و تجارت عمان نیز با ابراز خرسندی از امضای این توافقنامه گفت: به محض دریافت نسخه های نهایی، توافقنامه اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم این توافقنامه تشویق و انگیزه ای برای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور گردد.

محورهای توافقنامه همکاری های دریایی و کشتیرانی بین ایران و عمان در حوزه توسعه همکاری های دریایی در زمینه حمل ونقل و کوشش مشترک برای برطرف موانع توسعه همکاری های دریایی طرفین است. ارتقاء همکاری شرکت های کشتیرانی طرفین در زمینه حمل کالا بین ایران و عمان و تسهیل در ورود و خروج کشتی های باری و مسافری بین بنادر دو کشور از دیگر مفاد این توافقنامه است.

همکاری های فنی شامل عملیات امداد و نجات دریایی، حفاظت از محیط زیست دریا، آموزش دریایی و امنیت دریانوردی و تبادل اطلاعات هم از دیگر محورهای توافقنامه یاد شده است.

در مراسم توافقنامه همکاری های دریایی و کشتیرانی ایران و عمان؛ محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حمید زادبوم؛ رئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر تجارت عمان حضور داشتند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 462

به "اولین توافقنامه همکاری حمل ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین توافقنامه همکاری حمل ونقل دریایی ایران و عمان امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید